Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno neslyším na levé ucho prosím pomoc

Čauko byl jsem tedka 2 týdny z domu na chatě no, neměli jsme tm bohužel tyčky do uší tak jsem přijel domů a vyčistil si je.Myslím si že sem tam mě ušní maz a já idiot si ho zatlačil ještě víc dovnitř ( je to moje doměnka ale myslím si že určo je to tak ) .Co mám dělat když má ušní zavřeno ? Děda mi poradil si tam nalít trochu vody.Myslíte si že to zabere že to ten maz rozpustí ? Díky za pomoc.

ta voda by asi měl být teplá a ještě lépe přisolená, aby to lépe rozpouštělo. olej by to měl taky naředit. obvykle se doporučuje spíš sezamový a třeba se zázvorem. ale to asi doma nemáš :-) mě se často prošťouchnuly uši při intenzivním pohybu, respektive sportu. ale taková velmi zaručená možnost je ušní svíce. vytvoří se komínový efekt a teplo ti rozpustí ten ušní maz velmi dobře. teoreticky opatrným zahříváním (z bezpečné vzdálenosti!) nad svíčkou se může dosáhnout podobného účinku. někdy prostě stačí si lehnout na to ucho (směrem k zemi) na nějaký polštář nebo tak něco a nechat ať se ti to pořádně do hloubky prohřeje. ale stejně se to pak musí opatrně vyčistit. ale rozhodně ne tou vatičkou. k těm svícím většinou dávají špachtličku nebo pérkem do vlasů nebo kapesníčkem na sirce atd.

Jak radí už kozakl.Párkrát jsem to i zkoušel,pár ml obyčejného stolního oleje nalít do ucha(tak 1/4 plast.víčka),nechat 5-10 minut vleže na boku rozpouštět,pak otočit hlavu opačně a nějakou tou stříkačkou lehce vlažnou vodou vyplachovat,až teče čistá voda.Případně ještě jednou opakovat.Prý si to tak dělají i někteří doktoři sami.