Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hudební sluch

Ahoj, máte někdo zkušenost s cvičením hudebního sluchu? Již nějakou dobu hraji na nástroj, ale mám problém s tím, že nedokáži porovnat výšku dvou tónů s jinou barvou. Tzn. když zahraji dva tóny na dva klavír, nemám problém. Ale když jeden zahraji na klavír a druhý třeba na housle, tak je nedokáži porovnat. Lze to nějak vycvičit? Díky

sluch sa dá čiastočne vytrénovať,ale človek,ktorý nemá hudobný sluch sa tomu nijako nenaučí,ani tréningom hlasu sa z každého nestane perfektný imitátor,ani tréningom očí sa z farboslepého nestane perfektne farebne vidiaci človek,ale tréningom očí/očných svalov sa dá v mnohých prípadoch odstrániť zabiehavosť očí.....niečo ide tréningom,niečo nie,s určitými "darmi" sa treba narodiť...ale zasa pokial počuje tony,ich výšku,farbu a bežné dozvuky klavíra,nevylučuje to možnosť naučiť sa perfektne ovládnuť daný nástroj a nástroje jemu podobné,ktoré majú podobný štýl vzniku zvuku a obdobné dozvuk,jednoducho z neho nebude multiinštrumentalista.....