Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kručení ve střevech

Dobrý den,

Chtěl bych se zeptat již asi jeden rok mi neustále kručí ve střevech. Pamatuji si, že jsem měl angínu a bral jsem nějaká antibiotika a asi v tu dobu mé problémy začaly. Nemám žádné jiné problémy jako je průjem, zácpa, zvracení, bolesti břicha atd. Jsem po kompletním Gastru a výsledek je že jsem zdraví, nic mi nenašli. Nejhorší je to po ránu vzbudím se a hned mi kručí v břiše. Jdu na wc, najím se a stejně mi tam pořád kručí. Vyzkoušel jsem už espumisan, probiotika.. a začal jsem si kupovat vlákninu, ale nějaké zlepšení nevidím ani po měsíci užívání. Žádné stresové situace také neprožívám, takže stres můžu vyloučit. Děkuji za rady.

No jsem teď momentálně na internátě, takže prostě to co je.. Čaj, rohlíky (šunka, sýr, pomazánkové máslo atd..)... Ale spíš je divné že přes den je to lepší a nejvíce mě kručí ve střevech, po ránu a večer když jdu spát. A fakt nejsem líný se najíst :D

minerálny íl..t.j.blato,dnes sa v rámci bio a detox diety predá aj špina,ktorá sa pretým vo výrobných halách ostriekala hadicou do splaškového kanála,dnes je to špeciálny íl plný zdravých minerálov,predá sa aj rastlinný odpad,ktorý predtým končil v spalovni alebo komposte,veď šupky,škrupiny,stopky a otruby sú plné vlákniny a teda zdravé,pekne sa to zabalí,nalepí sa tam nálepka bio/eco/green/vital/fit a hurá ,predá sa to....

A já si na tom minerálním (zeleném) jílu zrovna ujíždím. Mám za to, že to je z takové hloubky, že se tam nedostanou pesticidy a další chemie z půdy a je to staré tisíce let, takže žádný novodobý umělý výmysl. Pravda, mám doma 100% čistý, dokonce se v něm i koupu, tedy se koupu v blátě. Přijde mi to lepší (a levnější) než za bahenní koupelí jezdit někam do lázní. Na jíl jsem tak vysazená, že ho dávám i zvířatům, když mají průjem či mám podezření, že snědla něco špatného (jde o tablety Atapectin pro psi a kočky - nic jiného než jíl, btw: i smecta pro lidi je jíl). Je to přírodní a umí absorbovat škodliviny - co lepšího na zažívací potíže?
A taky jím otruby a šlupky, třeba z jablek. Máme vlastní, bez postřiku, tedy BIO víc než kterékoliv jiné - opravdu je to tak špatně? Ale rozumím, sama jsem slyšela historky typu: jablka jsou škaredá tak, že se nedají prodat, tak jim dáme nálepku BIO a prodáme je - ještě dráž než normálně. Prostě to chce ten rozum. Ale když něco kupuju, jak jinak poznat že to není jen špína z výrobní haly než právě tou nálepkou? Jen taková malá úvaha.

To máš pravdu,třeba i takový Actimel je vlastně ochucený odpad.Ne že by to bylo špatné nebo úplně nanic,ale jak kdosi kdysi prohlásil:Actimel je geniální nápad,jak velmi draze prodat syrovátku,která se dřív pouštěla do kanálu.
Prostě cokoliv odpadního se přibarví a ochutí,nasadí reklamní kampaň a už bez toho pár milionů lidí nedokáže nebo nechce žít.Než se tedy objeví něco "lepšího",tj.nový odpad.

To není žádný nenormální jev, buď rád, že je to tak. Říká se tomu borborygmie a svědčí to o tom, že máš peristaltiku střev v pořádku. Je to jenom pohyb plynů ve střevě. Antibiotika ti taky důkladně vymýtila střevní mikroflóru. Může se to omezit jedině výběrem stravy, pokud možno nenadýmavé. ČASEM SE TO SROVNÁ. Ale jak se říká: pořádný prd je lepší, než tisíc doktorů!