Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Typ na OUTDOOR bundu do 4 000

Zdravim, poradi mi tu nekdo jakou si koupit bundu? :)
moje pozadavky jsou:
20 000 nepromokavost, 20 000 neprodysnost, SOFSTHEEL!!! Mám jednu od AlpinePro, v roce 2012 jsem za ni dal 4000. Už je ale trošku dodělaná, používám na turistiku, snowboard, volně do města atd. Ale buď jsem mamlas, nemůžu už žádnou do 4 000 najít. Problém je v tom, že já chci SOFTSHEEL a ne GORETEX. Dneska jsem prolezl Ostravu (karolinu, futurum, avion) a prostě nikde nic. Díky

Nejprve tedy opravíme chyby:
1. Jde vám o tip na bundu - typ existuje také, ale má jiný význam
2. Materiál, jenž preferujete, se jmenuje Softshell.

No a teď vám prozradím, proč takovou bundu nemůžete sehnat: Softshell není nepromokavý. Takže buď chcete bundu softshellovou, nebo nepromokavou. Budete si muset vybrat.

Ok díky za info, nebudu proudit a koupím zimní softshell. Cítím se v bundě z tohoto matrosu dobře, horši jsou pro mě takové tenké bundy s goretexem atd, necítím se v tom dobře. Takže jasná volba softshell...ale když najdu od hudy softshellku proč je nepromokavost 10000? Jen číslo na štítku? Reklama?

Softshell sám o sobě opravdu není nepromokavý. Lze na něj přidat další vrstvu, která mu určitou nepromokavost dodá, leč nikdy nedosáhnete takové nepromokavosti, jako mají membránové bundy. Leč ty jsou obvykle zase trochu méně pohodlné na nošení (jak sám píšete).
Tedy bude potřeba vybrat to pravé - na nošení po mstě nejspíše softshell se zátěrem postačí, na hory bych raději bral membránovku a pod ní softshellovou mikinu.

OK dekuji za rady, kouknu teda po softshellu - na VHT zatim budu pouzivat sofshell - ja to prave vzdycky resil tak, ze jsem bral podzimni alpinku a pod bundou jsem mel mikinu, zimni bunda netreba ale na VHT jsem musel brat tu 20 000/20 000