Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hledám psychologa

Asi tu nepochodím, ale aspoň to zkusím.

Mám v počítači uložené písemné rozhovory mě a dalších osob. Je to už celkem hodně stránek. Hledám nějakého odborníka v psychologii komunikace, který by mi pomohl s jejich analýzou z psychologického hlediska. Je tu někdo takový? Nebo neznáte někoho, kdo by byl ochotný se se mnou spojit a probrat je? V ideálním případě zadarmo. Děkuji.

To je divna poziadavka, navyse mas suhlas dotycnych osob, ze mozes s niekym tretim analyzovat ich sukromne rozhovory s tebou?
S tymto ti vseobecny psycholog aj tak nepomoze, musel by to byt specialista a tych vela nie je.
A bol si niekedy u psychologa? Vies kolko stoji jedna privatna hodina u nich? Zabudni na to, ze sa ti niekto bude venovat (este k tomu specialista) zadarmo len tak cez net.

Souhlas pochopitelně nemám, ale vzhledem k tomu, že ten psycholog by byl úplně cizí člověk, který je nezná, jsem si říkal, že by jim to třeba ani nevadilo. A kdyby ano, stejně by se to nedozvěděli. Je mi jasné, že je to úzce specializovaná oblast. Právě proto bych chtěl nějakého fakt odborníka a ne průměrného psychologa. Nevím, jakého odborníka. Někoho specializujícího se na psychologii komunikace. Psycholingvistu? Soukromé hodiny už jsem si taky platil. A právě teď nemám moc peněz na to, abych si platil toto. Proto jsem se ptal, jestli by to někdo nedělal zadarmo.

Dobře, tedy. Jedná se o nejrůznější osoby. S některými se třeba kamarádím, některé neznám vůbec a třeba jsme si jenom jednou něco napsali nebo tak. Chci to proto, že bych se chtěl zlepšit v komunikaci. Mám s ní trochu potíže a bylo mi doporučeno, abych s ostatními komunikoval. Jenomže to má hrozně pomalý efekt, když k té komunikaci nemám zpětnou vazbu, nějakou analýzu. Prostě hodilo by se mi, když by to se mnou následně někdo probral. Aby mi řekl, kde u druhého poznat lež, kde manipulaci atd. A zároveň, aby mi řekl, jak působím, jak hodnotí třeba pokus o manipulaci z mojí strany apod.

Jdi do hospody,dej si 5-10 piv,pokecej s přítomnými a uvidíš,že problém s komunikací mít nebudeš nebo si to nepřipustíš.A jestli budeš koktat,mluvit pomalu nebo kecat blbosti,tak to tam nikomu asi vadit nebude.Tak se rozcvičíš a připravíš na další hovory.Na nějaké analýzy se vykašli,prostě s Tebou někdo chce mluvit a někdo ne,tak ať si trhne(když to tedy není šéf).
Já se taky držím základního pravidla: Nikdy neztrácej čas s někým,kdo není ochotný ho ztrácet s Tebou.