Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kožené pracovní boty. Péče.

Zdravím,
koupil jsem si Pracovní boty z kůže

Druhým dnem je používám jako pracovní. Běžný styk s prachem, vodou, blátem, popřípadě třeba vápnem. A hodlám je dále používat jako pracovní.
Mám dotazy.

Jak o ně pečovat ?
Čemu se mám vyvarovat při péči a používání bot ?
Mám se na něco zaměřit při péči o tyto boty ?

Rád se vzdělám a rád uslyším váš názor na péči o boty z kůže i jako pracovní a né jen módní a popřípadě zkušenosti či tipy. Nejlépe ověřené kdy máte i starší kožené boty a máte důkaz (netřeba ukazovat) že ta péče opravdu funguje.
Děkuji.
:-)
A ano koukám i na internet, ale chci znát i názor/zkušenosti komunity zde.

Ochranná vrstva může zabránit okamžitému poškození si myslím. Třeba ten krém nebo indulony nějaké spreje co tu byly navrženy. Já samozřejmě po každém použití boty na konci směny čistím aspoň kartáčem nebo vodou. To zbaví botu téměř všeho. Chápu že pokud budu dělat se silikonovou barvou tak to je zase jiná. Ale od lepidla, betonu, bláta, vody, prachu atd to botu ochrání snad. Jde mi o to ať materiálově vydrží boty dlouhodobě když se o ně budu starat.

[http://zivot.poradna.net/file/view/125-14805554-10 205673278030128-1299182028-n-jpg]

Já mám podobný boty ca 13 let co jsem tahal do práce, nijak sem je neudržoval max přejel jednou za čas indulonou,kůže pořád Ok akorát jsem si jí rozpáral na střechách o hřebík.Dle mého šoda prrachů kupovat tohle na pracovní boty,jestli to už máš je pak věc jiná,můj názor co co poškodí boty tomu nějaká impregnace nepomůže,na koženejch fáračkách kde byla nějaká impregnace jsem bílil blbím primalexem a vyžralo to tu kůži,dolů to už nešlo a v reálu to pak při každým ukápnutí na boty utírat hned no to pak o ničem.:-)

Ps: jinak na kožený boty co tahám za každého počasí na šerm používám roky tohle.www.femina.cz

no uvidím jak to dopadne za pár let. Ještě jsem se plně nerozhodl co budu používat na nové boty protože tady padlo dost typů.

Na obyčejné lakýrky používám jen čistící mléko z deichmannu a krém na leštění kartáčem. A vypadají pořád jako nové zatím po půl roce.
Na pracovní jedny starší jsem použil indulonu a impregnaci. (ty ale už mají něco za sebou takže to spíše jen testuji jak to zareaguje)
Na jiné jsem zase použil jen indulonu. (ty máme doma už taky trochu déle než dva roky)

Ty boty co jsem tu vyfotil jsem napoprvé natřel krémem Targal (taková chyba a nevědomost) A momentálně mi stojí doma a přemýšlím co s nimi jak je očistit od toho krému. Zdá se že to je broušená kůže. A na broušenou se nemá používat krém. :-(