Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kolik kW je potřeba na koncert?

Zdravím,

tento dotaz asi nebude vhodný ani pro jedno téma tohoto serveru, ale přesto...

Vždycky mě zajímalo, kolik wattů je potřeba k nějakému koncertu. Mám na mysli klasický koncert buď v uzavřeném prostoru (hala, krytý stadion atd.) nebo otevřený prostor (festival, open air koncert atd.)

Hledal jsem na googlu, no našel jsem pouze jakési "zhruba" odhady kolik bych měl mít wattů k tomu, abych ozvučil takový a makový prostor.

V blízkosti mého bydliště se totiž každoročně odehrává metalový festival "Masters Of Rock", na kterém jsem byl sice jednou, ale zato jsem zažil takové zvukové "poprvé", na které se nedá zapomenout (bylo mi 15). Přišlo mi, jakoby tam snad měli napojený reaktor z Černobylu..

Díky za jakýkoliv "odhad", budu rád :)

Na Mastery jezdím každoročně a to víš...na koncertě či fesťáku to nemůže jen tak šumět :) Už jen proto, že to musí spolehlivě přehlušit 20 000 lidí :)

Netuším, kolik watů to podium sežere, ale všechny aparatury a světla si pár watů asi vezmou :)

Radovo par kW. Tip na porovnanie: 1vysavac zere asi 1kW. Alebo elektricka kuchynska rura (trouba) alebo ceran-varic zere aj 5kW apod. Atomovu elektraren k tomu netreba. (.. este co sa tyka zdroja energie tak 1 motor z bezneho auta napr. 100koni je vykon asi 70kW - tolko by dal generator napojeny na taky motor)

No našel jsem pouze jakési "zhruba" odhady kolik bych měl mít wattů k tomu, abych ozvučil takový a makový prostor.

- a co cakas ze najdes? Presne to je to co hladas. Open air je "nekonecny" prostor, takze je to to najvyssie cislo ktore si nasiel :D