Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 20 l mikrovlnka je to dostatečné?

Chci si koupit do vlastního bydlení mikrovlnku, doted jsem bydlel s rodiči. Je mikrovlnka o objemu 20l dostatečná pro veškeré používání...? Např. i pro vložení popcornu v sáčku? Viděl jsem v obchodě jednou krátce 20l mikrovlnku a přišla mi docela melá (vnitřní prostor, doma jsme měli podle mě větší)... Je 20l dostatečné pro většinu použití? včetně toho popcornu v sáčku?

Na popcorn a běžný talíř to určitě stačí.Spíš si promysli,co v tom pak chceš dělat,jestli už máš nějaké nádobí do MT,aby se tam vešlo.Takže spíš průměr talíře než výšku vnitřku.A taky jestli máš třeba gril ve sporáku,tak ho v MT nepotřebuješ,on je stejně slabý-většinou jen do 1000W,ale zase lepší než žádný,na nějaké rozpékání stačí.Raději moc nešetři,trouba vydrží i 10 let,tak kup něco lepšího,ať si těch 10 let nenadáváš.Já teď kupoval v Lidlu tuhle,sice stála asi 2700 korun,ale má i gril 1500W a horkovzduch,talíř 30 cm,plno programů,sama si přepíná funkce a časy podle druhu i váhy surovin.Jestli ji ještě mají ale nevím.Takže něco podobného.

Co 10 let…

My máme doma stále funkční mikrovlnku Moulinex, kupovanou v roce 1989 nebo 1990. Stála 11.500 Kčs, tehdy čtyři měsíční platy, koupili jsme ji v Jednotě. Používáme ji ale jen na ohřívání (př. hrnek polívky z ledničky) a rozmrazování. Na vaření, pečení, grilování máme jiné spotřebiče; ta naše MT stejně nic neumí. Ani nemá otočný talíř.

To máš pravdu,já mám dodnes funkční mikrovlnku Siemens,kterou jsem přivezl ze SRN v roce 1990,stála tehdy asi 400DM,ale byla 2x větší než ostatní levnější..Na chatě na ohřátí oběda slouží dodnes.Zato domů jsem koupil před asi 5 lety digitální a ta shořela,proto jsem vzal tu z Lidlu.Prostě jsem zvyklý na větší,kam nacpeš třeba i velkou pizzu.

Ty děláš picu v mikrovlnce ?? To seš gastrobarbar.

A to jako proč?Má nová trouba má na pizzu hned 3 programy (čerstvá,chlazená a mražená).Vybereš program,nastavíš váhu a ono si to už pak samo přepíná mikrovlny,horkovzduch a gril jak potřebuje.Výsledek je lepší než z elektrické trouby ve sporáku.Ta MT má přímo plechový otočný talíř,takže se to peče i odspodu a ty programy mají myslím už dost vymakané,aby to peklo dobře.Koukni se na to video z odkazu.

My v mikrovlnce (Panasonic) i peceme kure (je tam nejakej gril ci co), a jaky je dobry. Odhadem alespon 17 let starej kus, nejakej dovoz z Nemecka, uz tenkrat byla digitalni, ma asi tak 10x vic funkci, nez vyuzijem (pouzivame vesmes akorat obycejny ohrivani, rozmrazovani, gril a minutku) a furt verne slouzi. Nesmrtelna :)