Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nový mobil

Zdravím, dostal jsem nový mobil a chtěl bych se zeptat, jestli je nezbytné, abych nechal mobil napoprvé úplně vybít a poté znova plně nabít. Nepoškodí to akomulátor v mobilu?
Děkuji za pomoc, napište i své tipy.

Už mnoho let se používá v elektronice technologie akumulátorů, která netrpí na paměťový efekt a naopak jí dělá dobře ji příliš nevybíjet, například doporučují telefon, když je možnost, dát nabíjet kolem 40 %. Kdysi dávno se používala technologie, která přesně to vybíjení a nabíjení vyžadovala, v lidech zůstalo, co si před dvaceti lety někde přečetli a uvažují nad tím i dnes.
Úplně nejlepší je používat telefon podle potřeby, neřešit nesmysly, protože akumulátor stejně přežije dva roky a jestli mi záležitost 500 a jestli mě bude stát baterka za svoji životnost korunu, nebo korunu a dvacet haléřů denně, už je úplně jedno.