Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Biele krvinky?

Dobrý deň, keď sa pozriem po pohybe (chôdzy, behu) na oblohu, vidím nepravidelné guľovité biele až priesvitné útvary. Niekde som čítala, že sú to biele krvinky, ktoré sa dostanú pred sietnicu a že to nie je žiadna vada, no našla som o tom info len na jednej stránke. Vedel by mi o tom niekto povedať niečo bližšie? Ďakujem za každú odpoveď

ExSnr3NlVwQ <--- toto je simulácia šoférovania pri zákaloch sklovca a to čo sa deje mne, našťastie, takto nevyzerá. Pri prezeraní týchto stránok som natrafila na tzv. entoptický fenomén modrého poľa, to sú tie biele krvinky.Totižto ja keď sa pozriem na oblohu, stále sú tieto bodky v inej polohe, niekedy aj nie sú, ale stále sú to bodky.

Tož za prvé: entoptický fenomén modrého pola, který jsem si tedy vygooglil je opět jen poškození sklivce, takže nevím, proč je má odpověď tak negována :)

Za druhé: Proč mají lidi pořád tendence vyzvídat zdravotní problémy tady a ne u lékaře? Myslíte, že 6 let studia a roky dalších atestací dělal jen tak pro srandu a že my tady vám poradíme lépe? Jako onehdy ta holka, co uvěřila nějaké ženské na blogu, že se tyto věci dají léčit tak, že se každý den budete 2 minuty dívat do slunce :D Sluníčko má přece tak blahodárné účinky. No, rozmyslela si to až po trvalém poškození zraku...

My vám tu proboha můžeme namluvit kdejakou blbost! Zdraví řešte s lékaři a ne někde na poradnách. Pořád dokola tohleto.

ExSnr3NlVwQ <--- toto je simulácia šoférovania pri zákaloch sklovca a to čo sa deje mne, našťastie, takto nevyzerá. Pri prezeraní týchto stránok som natrafila na tzv. entoptický fenomén modrého poľa, to sú tie biele krvinky.Totižto ja keď sa pozriem na oblohu, stále sú tieto bodky iné, niekedy aj nie sú.

Obcas pochybujem o zdravom úsudku niektorých ľudí. Ta simulacia mi pripomina skôr simulaciu rozbiteho skla.
Porucha sklovca vyzera inak, mas ju aj ty, ziadne krvinky nevidis, mam to tiez a kopec ďalších ľudí.
Inak nerozumiem prečo riesis zdravotné problémy na nete a nie u lekára.
A zaujimave je, ze tvoj entropicky fenomén nepozná ani ujo Google.

Nehladam, ani som nevedel, ze nieco take tam je;o).
Takze beriem spat, ze neexistuje a znacim problemako vyrieseny, pretoze je jasne, ze ide o beznu poruchu sklovca, ktoru ma mrte vela ludi a keby sa na to spytala ocneho lekara ako ja pred rokmi dostala by fundovanu odpoved namiesto vypisovania na nete.

No tak při problémech je normální navštívit doktora,zvláště když jde o oči.Máš jen jedny.Může to být oční vada,ale třeba taky jen nízký nebo kolísavý krevní tlak,čili nějaké závratě.To pozná jen doktor.Nebo chceš raději číst tady rady:to nic není,kašli na to?Google Tě ale nevyléčí.Třeba to opravdu nic není,ale je lepší mít jistotu než za rok slyšet od doktorů,že jdeš pozdě.