Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno vojenské určování pozice

Ahoj, chtěl jsem poprosit o radu. Jak je to s tím vojenským určováním pozice? Třeba ve filmu Železná srdce jak tam ten velitel toho tanku křičí:"Cíl na dvanáctce!" tak jako to je podle hodin, že dvanáctka je vepředu šestka vzadu atd.? Nebo je to podle světových stran? Předem děkuji za vysvětlení!

wittmann z tebe evidentně nebude. určuje se to podle hodin z důvodu rychlé orientace ve formaci. pokud formace není, tak nehlásíš (rozhodně ty ne). základní pravidlo je si umět seřídit hodinky. pokud dokážeš určit polohu, směr dvou objektů, tak zaměříš polohu nepřátele od přátele. pochopitelně kašleš na umístění sebe.

kdyby byla válka tak zemřeme.