Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Fyzika :'D

Ahoj,
zítra si budu opravovat Fyziku abych dostal na vízu za 2.
Musím se naučit Tepelné výmeny proudením, vedením a zářením hledal jsem po netu ale všude je to vysvetleno až moc podrobne, byl by nekdo prosím schopný mi sem napsat to jakože v bodech co mám napsat do testu?
Pouze teorie - Jsou tam otázky --- Tepelná výmena proudením --> Vysvetli
Jestli me chápete :D Dekuji vsem co mi pomuzou :(

Ve třičtvrtě na devět večer a ty se chystáš na zítřejší zkoušku? Super.
Látka, kterou vám učitel vysvětloval nějakou tu hodinu se jen těžko dá natlačit na pár řádků, abys z toho napsal test.
Možná bys mohl dát trochu víc odkazů na to, co ses učil a cos z toho nepochopil.

Napíšu to tak jak si to myslím, možná to nebude zcela správné.
Prouděním - teplá kapalina, plyn případně sypká hmota se přemísťuje do chladnějšího místa a předává teplo chladnějšímu prostředí
Vedením - v hmotě se teplo přenáší (řekněme kmitáním molekul nebo tak), příklad kovové držadlo pánve
Zářením - Třeba žárovka nebo Slunce - teplo se předává vyzařováním, typicky infračerveným ale i jiným, zmínil bych se o barevné teplotě a záření černého tělesa.