Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jídlo

Dobrý den,prosím o radu co mám jíst k svačině obědu a večeři prostě k jídlu některá jídla mi už nechutnaj

já bych si třeba nedal v těch našich zvonokosech šopský salát- čert ví co v tom utopeným nálevu je. zato na balkáně ti ingredience oku lahodí, krásně voní zemí, chuť mají úžasnou. sýr tomu dodá jiskru. my žereme francouzský brambory, oni musaku. pocházím z vysočiny, tam se urodí pouze brambora. poslední dobrou bramboru jsem jedl na slovensku na dovolený.

Zakladna strava je trebars pecivo t.j. chlieb alebo zemle s nejakym oblozenim (maslo syry sunky atd). Alebo cestoviny s nejakou omackou alebo plnene masom alebo trilion inych veci. Alebo napr. existuje aj pizza, ak zrovna dosli zemle alebo obloha.
(alebo napr. ryby alebo maso a zemiaky alebo/a zelenina k tomu atd).

Co je pro tebe normální? Bežný je k tomu právě ten párek, či vajco. Když se ti nelíbí vajco vařený, udělej si k tomu vejce sázený, resp. volský voko. Máš-li chuť na kus masa k čočce, usmahni si k tomu biftek. Nemusíš si dělat žrádlo podle ostatních, když ti to chutná jinak, dělej to jinak. Znám lidi, co si dávají smažený řízek s rejžou.

Špagety jde dělat na mraky způsobů - krom klasické boloňské omáčky jsou i sýrový omáčky (Alfredo), žampionová omáčka, nebo to smíchat se zeleninou/masem osmahnutým na čínskej způsob. Nebo i zapečený špagety. Nebo barbarsky jen s kečupem a eidamem.

Mám pekárnu asi 200 m od baráku - krom klasickýho chleba dělají i nějakej speciál, dycky mě nasere, když ho vyprodají. Ve vedlejší dědině pečou taky proslavenej chleba, naštěstí ho mají v sámošce vedle našeho baráku. Cenu neřeším, když se to dá sežrat a málokdy ten chleba zbyde. Dá se žrát i 4. den od koupě.

nechapem co s tym ma nejaky exit. Nemci maju parek z masa (vsetky). A chlebov asi 300druhov, aj bio z dinkelu za 100korun ked chces. (sice 290 z nich je hnus, ale tvoj chleba od nich fakt nezavisi. Otvor pekaren alebo masiaren a rob chleba co sa da zrat a parok z masa a zarob si). Alebo nenakupuj v nejakom supermarket nezmysle (ano tam moze byt kvalita peciva dost mizerna)