Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Clo na soukromé zásilce z USA?

Nevím jestli je tohle správná poradna na tuhle otázku - jestli ne omlouvám se, každopádně nevím kde jinde najít odpověď na tohle. Pokud si můj kamarád, který je momentálně v USA, koupí něco v obchodě, a pošle mi to jako soukromou zásilku, vztahuje se na to clo? Chci se něco koupit z amazon.com, ale na to se clo určitě vztahuje, ale vztahovalo by se i kdyby to tedy koupil on tam v usa z amazonu a poslal mi to? Hodnota toho předmětu je 550 euro.

To není pravda.
Jedna věc je limit pro věci, které si necháváte zaslat poštou a naprosto jiný limit je pro věci, které si vezete osobně (tj. např.nakoupíte si suvenýry/věci na dovolené a vezete si je zptáky.

Při zaslání poštou je limit 22E pro zboží, 44 E pro dárek.
ALE
Limit pro osobní dovoz zboží (tj. vezmete zboží s sebou do letadla a osobně si ho přivezete nebo vám ho osobně přiveze z USA známý) je 430 E. Nezletilá osoba může převážet zboží až do limitu 200E.
https://www.celnisprava.cz/cz/clo/informace-pro-fy zicke-osoby/Stranky/informace-celni-spravy-ceske-r epubliky-pro-cestujici-o-zmenach-pri-dovozu-zbozi- na-uzemi-eu-ze-tretich-zemi-neclenske-zeme.aspx#_P EN%c4%9a%c5%bdN%c3%8d_PRAHOV%c3%89_HODNOTY

Respektive až do výše 430E neplatíte při osobní přepravě letadlem DPH, clo platíte od 150E, ale clo je cca 3%.

Jinými slovy každý let do USA si můžete "zlevnit", když tam nakoupíte 1-2 notebooky a tady je následně prodáte. Jezdit z USA do ČR s "prázdnou" je holý nerozum. :))