Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co si zabalit do kufru na půl roku do USA?

Dobrý den,

potřebuji poradit, odlétám na dlouhý studijní pobyt, na 7 měsíců na Floridu.
Nebudu se vůbec vracet domů, můžu mít jeden kufr do 23 kg a jsem tak trochu zoufalá. Vůbec nevím, co si zabalit s sebou.

Za každou radu budu moc ráda :)

Nejaky obleceni a zakladni hygienicky potreby, plus takovy ty veci, bez kterych se bud neobejdes, nebo ktery by bylo prilis drahy dokupovat na miste.

Zabal si totez, jako kdybys jela na 2 tydny. Jakmile jedes na dyl, tak toho o moc vic nepotrebujes, jen proste pocitej s tim, ze si to obleceni obcas budes muset vyprat.

Jinak nezavidim, vejit se se vsim do letadla je horsi nez treba do vlaku, kde nejaky to kilo navic nikdo neresi :-D

jo, ty se směješ.:)) já dneska taky. kdys před lety dovolená na balkáně. 35 hodin vlakem.
vzal jsem si svetr a kalhoty (cesta byla přes vrcholky hor), dvoje šortky a dvě trika.
to si přítulka vzala k sobě. mě dala do ruky loďák s, cituji, nejnutnějšíma věcima. já ho nemohl urvat. už na keléti jsem ho chtěl otevřít- zákaz, ještě v subotici jsem se celníkovi snažil naznačit, že je tam něco divného- marně, multipass. na místě jsem zjistil že to obsahuje cestovní žehličku, cestovní konvici, talíře, příbory, hrnky, kafe, cukr, aviváž, prací prášek, lanzu mýdlo, celý obchod dr. max... mám pokračovat? já se stím tahnul. jsem jí tam naučil jak se pere a žehlí: jdeš se sprchnout, hadry dáš pod nohy a sprchuješ se. vyždímeš, pořádně vyklepneš a pověsíš. v teplotě 40 a výš to bude jako troud než dohulíš cigáro.

No, smeju, ale taky jsem se tuhle sama vytrestala :-) 5 mesicu v Nemecku, cesta vlakem.. tam se to jeste dalo, ale na cestu zpatky mi ta zavazadla nejak nabobtnala :-D A takovy nadrazi v Hamburku, kde krome normalnich schodu nemaji jezdici schody, ale vytahy, pricemz u toho na me nastupiste byla asi 20metrova fronta Japoncu a vlak odjizdel za par minut... (Nakonec mel stejne zpozdeni, ale to jsem v tu chvili nemohla vedet.) Jsem si pak aspon libovala, ze pri prestupu v Berline jsem se nemusela hnout z nastupiste, zato v Praze na hlavaku jsem prskala, proc to muselo prijet az na petku :-)

do US sa nesmie dovazat ziadne jedlo, a to je asi jedine co ti tam bude chýbať, takze ani ziadne koreniny a pod. inak najdes v kazdom obchode nieco podobne.

este rada z osobnej skusenosti: ak chces viezt nejaku hotovost, doporucujem vymenit v banke a vyziadat si zoznam cisiel bankoviek. mne banka vymenila falosnu, bez toho zoznamu z banky som na colnici asi doteraz (a to som sa cudoval, ze naco mi to dávaju)