Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nejlepší kniha o Time managementu?

Zdravím, nedávno jsem si uvědomil, že mám strašně moc povinností, věcí, které musím udělat, věcí které chci dělat a je toho tolik až nic nestíhám a ani nic nedělám. Proto jsem se rozhodl s tím něco dělat a koupil si knížku "Konec prokrastinace" (kterou mohu doporučit), ale teď hledám nějakou knihu, která by se věnovala Time managementu a chtěl bych se vás zeptat, zda-li máte nějakou zkušenost a kterou byste mi mohli doporučit. Jsem si vědom že umění Time managementu nepřijde jen tak z ničeho nic po přečtení knížky, ale někde se začít musí :-D
Díky za rady a doporučení.

Já bych nechala všechny ty prokrastinace a Time managementy plavat a hezky česky bych
si stanovila, co je důležité, co méně, co můžu vynechat, rozvrhla si čas a pustila se do toho.
Případně – pokud máte to štěstí, že o svém čase rozhodujete – bych si práce rozvrhla od té, která mne
baví nejvíc … třeba na tu poslední už nedojde, protože se nějak vyřeší dřív, než k ní dospějete.

Ale jestli chcete dát vydělat překladatelům, případně pisatelům a prodejcům podobných věcí,…

Doporučení, neřeš primárně knihy, ty ti dají slušný základ, ale snaž se to postupně rovnat v hlavě...
Nastav si priority, pojmenuj si co máš před sebou, přidej tomu hodnotu (co tím získáš) a také motivaci.
Zjistíš, že máš v hlavě spoustu blbostí, nauč se tohle zahazovat. Najdi si směr/cíl/vizi a za tou jdi, vše ostatní pak upravuj dle této vize...
m.

No něcím podobným se poslední dobu řídím, ale mám dojem, že zkrátka moc času trávím zbytečně - ať třeba ležením v posteli, kdy se stejně nevyspím, ale jen ležím, nebo sledováním seriálů, které jsem už viděl stokrát ale nedokážu si upřít tohle nic nedělání. Chápu že občas je to prospěšné, ale mám dojem že ve výsledku dělám nic, víc než něco

Dobrou odpověď ti dá každá babča, co vychovala několik dětí při vedení domácnosti a malého hospodářství někde na vsi.
Současná hulibrcká móda koučů, personálních trenérů, sixsigma kaizenů a školitelů správného vyměšování je dobrá toliko pro tahání peněz z lidí.
Jedno moudro ze života praví: Kdo dlouho líhá, ten hovno mívá.
S těmi seriály dokola jsi si odpověděl skoro na vše.