Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Práce a Bydlení v Rusku

Ahoj
Mám dotaz ohledně bydlení a práce v Rusku.
Vím že je třeba pro návštěvu Ruska mít vízum ale co když tam chci zůstat trval tak je třeba zařídit co, vůbec nikde jsem se to nedočetl.
Dále by mě zajímalo jak je to tam s prací? Na jednom webu jsem si v nejmenovaném městečku našel práci automechanika poměrně slušně placenou ale budu se tam stěhovat zhruba za pár let a situace bude jiná.
Prosil bych aby jste se zdrželi kritiky a odrazování, to jsem si vyslechl už jinde.
Předem moc děkuji :))

Neviem preco chces ist zrovna do ruska. Vseobecne zit v zahranici (kdekolvek) neni ziadna brnkacka, vpodstate to ma enormne nevyhody a je to psychicky/mentalne dost narocne (ina kultura, zakony, zvyky, jazyk, atd), a nema to skoro ziadne vyhody. Ludia idu von kvoli 3x takemu zarobku, kvoli pozitivnejsim ludom, kvoli tomu ze ma na kazdom kroku niekto nechce okradnut, ale nic z toho neplati pre rusko, tak nechapem tvoje pohnutky. Chces sa naucit jazyk? Alebo nejake poulicne bojove umenie? :-)

Chci tam proto že to je jediná země když už bych se stěhoval tak jedině tam.
Rusko mě prostě něčím fascinuje a je tam všechno super až na zaměstnání a na ty úřednosti co tu řeším.
Je mi jedno že budu třeba chudý a líp bych se měl tady ale pokud budu mít co do huby tak budu spokojen(říkává babička).

Rusky se učím teprve chvilku ale tohle jsem přečíst a trochu přeložit dokázal.
Я знаю, что в России говорят по-русски :-)
Jinak když už se o tom bavíme všiml jsem si že O se někdy čte jako A proč tomu tak je? Teď jsem asi za blbce ale učím se opravdu chvíli

Hodně velká blbost. Ruština je krásný jazyk, sám ho neumím ale vždy mě fascinoval, avšak Rusku bych se vyhnul obloukem. Dnes říkáš že by ti stačilo mít co do huby a kam tam složit hlavu, jenže jak by se ti takový život zdařil tak by jsi říkal "jaký jsem to byl kokot že jsem si to myslel". V Rusku pšenka nepokvete. Je tam bordel, není tam o co stát. Určitě tam nezbohatneš, s těží tam budeš přežívat a nakonec tě zabijou v nemocnici až chytíš nějakou "virózu". Zdravotnictví v Rusku je na takové úrovni jako zdravotnictví středověku versus české zdravotnictví nyní. V Rusku můžeš být rád když ti na krvavou ránu dají sojku aby ti tu krev vyklovala. Ale jo dejme tomu, když přežiješ a nebudeš o hladu, a nezabijou tě nemoci či nemocnice, dozajista tě zabije nějaký blázen v autě a vše natočí na DashCam aby to dal na youtube. Pak tě budou pouštět v Mistři Volantu na stream.cz. Ne, vážně se na to vyser, radši si udělej pořádek doma. Z boje zdrhají jenom srabi a já.

Jak už jsem řekl když už stěhovat tak jedině tam.
Důvody mám následující.
Když se přestěhuju někam do českého města tak to bude horší s hledáním přátel a v Rusku se prostě baví každý s každým, když k někomu jdeš na návštěvu tak ti něco nabídne a ne jak tady v ČR kde ti nedaj ani vodu z kohoutku.

když k někomu jdeš na návštěvu tak ti něco nabídne

Tak to budeš ale furt pod vlivem jako oni.Abys měl pak čas chodit do práce a vydělat alespoň na tu vodku pro další kamarády.:-)
Takové kamarády v Česku najdeš v putykách taky.
Třeba Tě tam ale vezmou do Komsomolu a bude kamarádů dost.
Nechci Ti brát iluze,ale až skončíš někde hodně daleko,práci a bydlení neseženeš,budeš tam žít jako bezdomovec,který nesežene ani peníze na cestu zpátky.Přemýšlej,než dospěješ,máš čas.

Promiň ale máš opravdu jen naivní vidinu dokonalého Ruska a veškerou realitu potlačuješ. Ono je docela rozdíl když tama projedeš jako turista a když se tam přestěhuješ. Podle mě by jsi opravdu byl rád kdyby jsi tam přežil. Spousta lidí mi vyprávěla své reálné příběhy z Ruska které opravdu zažili a ikdyž Ruštinu mám opravdu rád tak bych tam opravdu nejel ani za zlaté prase.

Jediné další hezké krom jazyka jsou tam holky. Ty z tama prý i celkem zdrhají, tak snad leda si tam nějakou klofnout.
Jinak jediné na co je Rusko užitečné je pokud by si si tam chtěl udělat chatu někde v zapadlých koncích, v lesích kde noha ještě nevstoupila. Ale na to nemáš koule, a nikdo z nás, ani dohromady.