Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ztráta kartičky VZP - můžu si ji nechat zaslat jinam než na trvalé bydliště?

Zdravím, ztratil jsem kartičku a nemám možnost si ji po odeslání vyzvednout na místě trvalého bydliště, je možné si ji nechat zaslat jinam?

A ještě jedna otázka, kdybych si změnil trvalé bydliště na úřad, jak to je potom s poštou? Tu si budu moct vyzvedávat přímo na úřadě?

Děkuji za objasnění.

Na první otázku už odpověď máte, odpovém na druhou:

Trvalý pobyt si „na úřad změnit“ nelze. Jediná možnost je – až budete někde bydlet
s platnou nájemní smlouvou nebo ve svém, si trvalý pobyt přihlásit tam.

"Trvalý pobyt na úřadě" vznikne v případě, že člověka někdo (např. majitel) odhlásí
z místa trvalého pobytu. V takovém případě ale bude trvalý pobyt v původním místě
(nelze se „přestěhovat z jednoho úřadu na jiný“).

Tzn., že pokud by Vám někdo zrušil trvalý pobyt v místě, kde jej nyní máte přihlášen,
měl byste nový trvalý pobyt hlášen na úřadu obce, v níž jste měl poslední trvalý pobyt.