Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pozná doktor že kouřím elektronickou cigaretu?

Dobrý den,
koupil jsem si e-cigaretu na aliexpresu (vím že to nebude kvalita - o to mi v tomto dotazu nejde) a chci do ní používat náplně bez nikotinu.
Pozná můj zubař nebo alergolog při měření že ji používám, i když bude bez nikotinu?
Nechci ji používat 24/7 ale nechu mít průser.

loading...

Je to jako normální cigareta, ale bez nikotinu, takže si na ní nemůžu vypěstovat závislost (na nikotinu). Nesmrdí a mě osobě se líbí jak to voní. Nejde mi o to že bez nikotinu to není ono, jde mi o to, jestli se to poznají. Neřešte proč, ale otázku, kterou jsem napsal na začátku.

Já kouřil 8 let a taky jsem přestával. Když přestaneš kouřit, tak nemáš abstinenční příznaky na nikotin. Jestli tě bolí hlava pár dní, to pravděpodobně ani nebudeš přisuzovat kouření. Chybět ti bude kouřit, ten rituál, kterej opakuješ ve stejný chvíle každej den. Budeš si chtít zapálit. Nikotin ti v ničem nepomůže, kdybys ho cucal ze žvýkačky, nebo si ho lepil na čelo, budeš mít furt chuť na cigo.

pripravek Champix od firmy Pfizer, ucinna latka Vareniclin..

ucinna latka je parcialni agonista receptoru pro nikotin - tzn. receptor zablokuje (kdyz si zapalim, nevidim rozdil, protoze na receptoru uz sedi vareniclin) a zaroven ho castecne aktivuje (nemam potrebu si zapalovat, protoze mozek si mysli, ze nejaky nikotin mam)

kdyby nebyla zavislost na nikotinu, proc by potom byla tato latka na trhu?

v Rakousku je kazdy rok koncem zimy/zacatkem jara akce na vsechny nahrady nikotinu.. vsechno to hradi pojistovna.. ne komplet, castecne.. ale jsou to nemale castky.. proc by to delala? :)

protoze kuraci jsou zavisli na nikotinu a pro pojistovnu je levnejsi, kdyz budou zvykat/lepit/dychat inhalator bez dehtu a dalsich 38 skodlivych latek, nez to nechat dojit az do stavu COPD/infarkt v lepsim pripade, rakovina plic v horsim

ja se nehadam, ja pisu overene fakta :)

doporucuju napr. k procteni SPC k vyse popisovanemu pripravku..

dle WHO je zavislost na nikotinu samostatne onemocneni s oznacenim F17..

Přesněji řečeno nemocí je závislost na nikotinu a duševní poruchy a poruchy způsobené užíváním tabáku.

jedna věc je závislost na nikotinu, což asi je, druhá závislost na rituálu. hulíme na balkóně, v bytě ne. když jsem přešel kdys na digitál(vydržel jsem to 3/4 roku), tak jsem nemusel na balkón. to ale nešlo. dovalíš se z práce, sedneš si, obřadně si zapálíš a pozoruješ bezdomovce, jak vylupují kontejnery s odpadky. zhodnotíš jejich vybavenost, jako jsou baterky přilepené na lyžařských hůlkách, umně vyrobené kleště na násadě, vymazlený nákupní vozíky a kočárky. taky když jdu jednou za uherák na pivo, musím si k tomu dát cigáro. on má rainy svým způsobem pravdu.

:)). ono, když si to kájo vezmu, tak neznám člověka, který by nebyl na něčem závislý. od kávy počínaje, přes sladký pokračujíc, po užívání tvrdých drog konče.

v práci:
já- poď něco dělat
on- potřebuju vodu
já- kde jsou nějaký plány
on- potřebuju elektriku na konvici
já- vyser se na kafe, chci dneska taky jít dom
on- se napije, mozek se sepne a říká: cos říkal? jak to teda uděláme?

Fyzická závislost na nikotinu sice vzniká, ale ty, jako kuřák, ji nepociťuješ. Znovu říkám, že se projevuje maximálně bolením hlavy. Seber kuřákovi cigarety a dej mu nikotinovou náplast - bude si chtít zapálit. Dej mu cigarety bez nikotinu a pravděpodobně nic nepozná.