Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pojištění auta

čaute jedu do německa a plánuju si tam najit praci a zustat tam klidně dosmrti jen takovy dotaz MHD je tam docela drahe kolem 70€ na mesic a pojistení auta na rok je taky slusna pálka prez 1000€ lze mít auto pojisteny v ČR a jezdit snim v nemecku ? po nejakou dobu ne navzdy samozdrejme dokovat tam nebudu mit trvale bydliste atd

Pokud tam budeš trvale bydlet, tak máš povinnost tam své auto i zaregistrovat a tím i platit tamější pojištění. K dosažení této povinnosti tam stačí i bydlet převážnou část roku. Z toho plyne, že prvních 6 měsíců by nemusel být problém, potom už ano.