Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozbil jsem matce auto

Dobrý večer,
Dneska se mi stala nepříjemná událost. Dnes jsem se ujal pomoci rodičům s naskladňováním našeho obchodu. Stala se mi strašně nepříjemná věc při tom, když jsem naplňoval zbožím auto. S autem jsem zajel do prostoru brány vjezdu. V tom zafoukal vítr a dveře brány auto skříply z obou stran. Je to viditelné poškrábané a naražené jako po úderu kladivem. Kvůli tomu jsem se velmi s mamkou pohádal a rád bych to nějakým způsobem opravil. Vůbec netuším jak na to. Momentálně studuju a podal jsem si několik přihlášek na brigády v mém okolí. Rád bych si tak vydělal na to abych jí to mohl splatit. Popřípadě jakkoliv jinak . Auto je VW Transporter 2014 stříbrné barvy. Netušíte kolik by to tak mohlo stát ?

Tak jím popsaný příklad na havárii neuhraje. S kým by vypsal "hlášení o nehodě" a na náhodné poškození na parkovišti jiným vozem to také nepůjde. Jen to vyklepání a přelakování raději v servise,pokud to udělá doma,tak přelakované místa do roka změní odstín a bude to jak májové kotě, s cenou .. no desítka minimálně. Ale pro přesnější odhad musí být foto jeho auta,ne ilustrační.

Záleží na rozsahu pojistky. Stejně tak, kdyby to napral do stromu, tak taky nebude sepisovat hlášení o nehodě s nikým jiným, než jen sám se svou pojišťovnou. Stálo by za to tam zavolat a zeptat se. Ono kolize s bránou je přece jen taky druh havárie vozidla a od toho má pojistku (narozdíl od povinného ručení, kde platí škodu viník, resp. jeho pojišťovna).

Pokud sjede do škarpy a pocuchá si blatníky, není třeba volat policajty. To musí pouze v případě, že by poškodil majetek třetí osoby, např. svodidla, či kandelábr. Pokud si poškodí pouze svoje vozidlo, tak řešit s pojišťovnou, nikoliv tlacháním na internetu ve stylu "co by, kdyby". Jen na pojišťovně mu dají nějakou odpověď a když se mu nebude líbit, může si pročíst pojistnou smlouvu, nebo ji dát k prostudování někomu práva znalýmu.

Nevím co berete jako odhalení. Nejspíš by byl nesmysl prodat vůz potřebovaný k zásobování prodejny. K foto jsem se zatím nedostal obvolával jsem autoklempíře v Praze. Ptal se na cenu atd. Momentálně mám od kamaráda typ na www.united-c.cz kterému to dělali za celkem dobrou cenu když se netrefil do garáže. Každopádně dnes v Praze celý den lilo jako z konve a fotečky by to byly opravdu kvalitní i s odstínem a rýhami.