Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 5 nejméně zdravých zaměstnání. Jak jste na tom vy?

https://www.sport.cz/behani/radime/clanek/896747-5 -nejmene-zdravych-zamestnani-jak-jste-na-tom-vy.ht ml

NEJZDRAVĚJŠÍ ZAMĚSTNÁNÍ
řemeslníci (zedníci, instalatéři...) 7 hodin fyzické aktivity denně
trenéři, zdravotnictví 5 hodin fyzické aktivity denně
zemědělství 4,5 hodiny fyzické aktivity denně
maloobchod 3,5 hodiny fyzické aktivity denně
výroba 3 hodiny fyzické aktivity denně
NEJMÉNĚ ZDRAVÁ ZAMĚSTNÁNÍ
IT a komunikace 0,4 hodiny fyzické aktivity denně
marketing 0,6 hodiny fyzické aktivity denně
účetní, právníci 0,7 hodiny fyzické aktivity denně
služby 1 hodina fyzické aktivity denně
státní úředníci 1,4 hodiny fyzické aktivity denně

můj rekord je 36 hodin v kuse fyzické práce v nebezpečným prostředí. neměl jsem pocit, že bych vlezl i na starou. ale mám nejzdravější povolání.

I kdyby bylo jediným měřítkem opravdu množství pohybu a čím více, tím lépe, stejně je ta tabulka mimo, protože hází velké okruhy do jednoho pytle. Do IT a komunikací se schová programátor, který si od rána do večera dojde tak akorát na záchod a pro jídlo, ale i síťař v terénu, co leze po střechách, montuje antény, tahá kabely. Stejně tak do zdravého zdravotnictví patří i moje obvoďačka, které je židle malá, jediný pohyb je posunutí se na židli o metr doleva k počítači, nebo doprava k posteli a cokoli dál, než dva metry, musí řešit sestřička.

tá "tabulka" zrejme neberie do úvahy fakt,že pri mnohých prácach sa jedná o opakujúce sa jednostranné zaťaženie len určitých partií tela,takže ani x hodín aktivity nemusí byť v konečnom dôsledku zdravších ako len y hodín aktivity,je to len velmi hrubá štatistika,nič viac......čo sa myslí napr. pod pojmom služby,službu môže napr. poskytovať aj havarijná služba,kde sa remeselník-inštalatér pohne zo stoličky len v prípade,že sa niečo stane,takže ako príslušník najzdravšieho zamestnania vykáže štatistickú aktivitu 1 hodinu denne pri priemernej štatistickej dlžke prevedeného zásahu-opravy.....

No u mě je to proměnlivé. Jsem bagrista a co chvíli, tak na jiné stavbě. Jednou je to na nervy a jednou pohodička. I pohodička ale ze mě dělá občas mrzáka, když bagruji třebas 4 hodiny v kuse, tak úplně zdřevěním a pomalu z bagru nedokážu vylézt. Tohle zaměstnání se k té tabulce vůbec nehodí, nějak na něj autoři zapoměli.

jasně, ta tabulka je totiž totální kravina. pracovník v it má na fyzickou práci čtvrt hodiny. pokud má natahnout sto metrů kabelu, tak by musel být hbitější než spojař u stalingradu.

děláš na bagru? občas děláme s apbéčkama. ono posílat čápem něco do ďoury a nechat se navigovat fonem, když tam je deset lidí. to chce umění a nervy.