Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Plynový gril

Dobrý den, chci se zeptat jestli tady někdo má zkušenosti s plynovým grilem.

Mám vyhlídnutý tento: http://www.grilykrby.cz/products/plynovy-gril-webe r-genesis-ii-e-310-gbs/

A zajímá mě, jak dlouho vydrží cca ta plynová nádoba (5kg/10kg) co se ke grilu připojuje. Jsem zvyklý používat gril na uhlí, a grilovat cca 1h-1,5h. Tak na kolik cyklů vydrží plyn, když budu grilovat podobně dlouho. Popřípadně další postřehy a rady ohledně grilu na plyn.

Předem děkuji za všechny odpovědi :-)

nejdulezitejsi otazka - jak se to myje? kape olej na horak? pokud ano, je to kravina a takovy gril nema smysl.. zasadni prinos plynoveho grilu (mimo snadne a rychle nazhaveni a vychladnuti), je v tom, ze nedochazi k prepalovani tuku na zhavem uhli/na horaku (viz grily z mountfieldu) na rakovinotvorny akrolein.. nehlede na to, ze ten prepaleny tuk se z toho horaku fakt vyborne myje :)

ja mam doma outdoorchef, konkretne tento: link na mall

ma v sobe dva trychtyre, teplo jde po obvodu grilu a na maso jde neprimo odrazem od poklicky grilu.. tuk potom steka po vnitrni strane trychtyre mimo gril do odkapavaci nadoby.. horni trychtyr se da otocit, pak jde zar primo na stred grilu, timto se da ziskat teplota kolem 350-380 st

spotreba plynu - grilujeme vicemene od dubna do rijna, zhruba 2x tydne.. zapalim, pockam par minut, maso je za 20minut hotove, vypnu.. tato velikost je dostatecna pro 4-5 lidi.. pri tomto objemu mi 10kg bomba vydrzi celou sezonu.. vloni i letos na jare jsem pri 2. max 3. grilovani byl na suchu

hlavne doporucuju kupovat gril takovy, ktery ma vyreseny vsechny pripojky k bombe - bomba ma obraceny zavit + je potreba mit na hadici takove to udelatko na vyrovnani tlaku ci co, takove to placate :) https://www.karavan.cz/_310_700-regulator-tlaku-go k-50-mbar-pro-spotrebice---plynovy-box--varic--gri l.htm