Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tažne zařízení

Dobrý den.
Máme v rodině auto Volkswagen Passat 1.4 TSI COMBI na cng.
Celková hmotnost 2150 kg
Vozík má celkovou přípustnou hmotnost s nákladem 1350 kg
Dohromady to je 3500 kg a já mám jen skupinu B, což je do 3500 kg
Takže mužů tento vozík vest?

Vyřešeno - mužů.
http://vntrailers.webnode.cz/casto-kladene-otazky/ staci-mi-k-tazeni-privesu-r-opravneni-b-/

Pokud máte vozidlo s max. přípustnou hmotností do 3,5t a současně zapojíte přívěs s max. přípustnou hmotností nad 750 kg, avšak max. přípustná hmotnost soupravy nepřekročí 3,5t.
Stačí skupina B!
Pokud máte vozidlo s max. přípustnou hmotností do 3,5t a současně zapojíte přívěs s max. přípustnou hmotností nad 750 kg, a max. přípustná hmotnost soupravy je 3501kg až 4250 kg.
Nutno mít skupinu B + harmonizační kód 96.

Pokud máte vozidlo s max. přípustnou hmotností do 3,5t a současně zapojíte přívěs s max. přípustnou hmotností nad 750 kg, avšak max. přípustná hmotnost soupravy nepřekročí 3,5t.
Stačí skupina B!

To se mi nějak nezdá, podle toho bych pak mohl totiž za tunový auto v klidu zapřáhnout dvě a půl tuny.

Tam je problem se skladanim takovejch vozidel do soupravy. Malokdy, jestli vubec, je auto za ktery se smi povesit neco tezsiho nez je ono samo. Takze ono takovy maximum, co muze realne bejt 1751Kg auto a 1749Kg prives. A to jeste mit takovy auto a takovej prives...
Realne se to hodi na par nakladnich privesu a casto se vejde karavan. Je malo nakladnich privesu co maj 1t nebo treba 1200Kg, obvykle maj 750Kg nebo hodne pres 2t a pak je Bcko treba. Karavan nebo specialni prives se ale opravdu da.