Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lednice

Nazdar lidi. Před 7,5 lety jsem si pořídil malou lednici Liebherr. Výška do 1m. Byla nejdražší co se dala sehnat. Říkal jsem si, koupím pořádnou od top výrobce a mám vystaráno aspoň na 10 let. Nejlevnější tehdy začínala na 3,5 tisících. Tato stála 7 tisíc. No a teď se odporoučela. Únik chladicího plynu. V tomto případě se doporučuje koupit novou, protože únik může být někde uvnitř pod izolací. Zajímalo by mě jestli to je normální, že dnes lednička vydrží tak málo, ikdyž to nebyla ta nejlevnější mrd.a. Jaké máte zkušenosti vy? Popřípadě existuje nějaký výrobce, který to nešidí? Peníze neřeším, jen bych chtěl za víc peněz víc kvality. Pokud existuje za méně peněz více kvality budu radši. Dejte mi tip. Děkuji

My máme doma lednicu Boschku starou patnáct roků. Furt stejně tichá, stejně spolehlivá. Dvanáct roků old 7.1 receiver Pioneer - bez problémů. Bedny Tesly staré třicet let - bez problémů. Pračka Whirpool stará rok a půl - vypadává displej, třepe se jak drahý pes. Nechcu vědět, co se stane s dalšími "mladými" spotřebiči (horkovzduška, mikrovlnka, robot, indukčka,...). Hrůza pomyslet.

Můžu pokračovat. Horkovduška Mora sloužila asi 5 let,potom se doslova propadl zadní panel s ventilátorem,prostě shnil jak škodovka po třech zimách.Robot Philips - po roce používání (normálního) zcela vyhlazené plastové !!! ozubené soustrojí,mikro věž Thomson a bedýnky Hama odešlo asi po roce,na záruku jsem neměl nervy,prý výrobce Thomson používá nekvalitní procesory. Ale jiná káva byly,jsou .. výrobky Panasonic. No nechci dělat reklamu,ale vše,počínaje ještě z devadesátých let třeba mikrovlnka NN-K406B jako nová po 19ti letech každodenního používání.

Zajímavé je,že Liebherr má pověst kvalitních zařízení.

To už jen měl a na tom staví jejich markeťáci přemrštěné ceny. Od dob, kdy výrobu přesunuli do Rumunska, se o kvalitě nedá psát. Ta je daleko horší než u asijských výrobců. To konstrukční kurvítko je prý v podobě spojení hliníku a mědi bez jakékoliv ochrany proti vlhkosti. Takže voda kondenzuje až se to elektrolýzou rozpadne a přitom krásně znehodnotí izolaci.
Nejlepší je zajít do kvelbu a vybírat podle požadovaného vnitřnímu uspořádání.