Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co s prošlou 2000 forint bankovkou?

Zdravím, v roce 2010 jsem byl v maďarsku a nedávno jsem našel ještě zbylé forinty z té cesty. Našel jsem celkem 60000 forintů, z toho 40000 bylo jen v bankovkách 2000 forintů. Nedávno ale vyšly do oběhu nové 2000 a 5000 forint bankovky a ty moje už jsou neplatné. Můžu s nimi ještě něco dělat nebo jsou mi k ničemu?

Koukal jsi na ty odkazy dole?Pokud jsou to ty emise zrušené k 31.7.2017,tak:

2 000 HUF dány do oběhu od 1. února 1998 – konec platnosti 31. července 2017
2 000 HUF dány do oběhu od 15. dubna 2009 – konec platnosti 31. července 2017
Neplatné bankovky bude možné vyměnit v bankovních ústavech nebo na poštách tři roky po uplynutí data jejich platnosti. U Maďarské národní banky je lhůta pro výměnu delší a to po dobu 20 let od data platnosti bankovky, lze tak učinit na adrese: 1 Kiss Ernő utca, distr V, Budapešť.

Takže vyměnit jedině v tamních bankách a poštách.

Podle internetu
40000 HUF (maďarský forint) = 3 437.600 CZK (česká koruna)

Nevím, jak je to v Maďarsku, tady, když jsou naše staré už neplatné peníze, tak se ještě nějakou dobu dají vyměnit v bankách. Zkus se v nějaké naší bance zeptat, případně třeba na maďarském velvyslanectví.