Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknutoVyřešeno Veganství ve vztahu ?

Dobrý den, tohle bude otázka především pro muže. Zastávám ve vztahu klasické role, mezi které patří i to, že by žena měla svému partnerovi vařit. Cokdyž je ale žena veganka (popř. vegetariánka) a muž "masožravec" ? I v případě, že by žena byla ochotna pro něj maso uvařit, nemůže ho ochutnat, což je celkem zásadní. Jak byste se s takovou situací vyrovnali a mohl by to být i důvod k rozchodu ?

Tohle je poradna. Pro ty, co nepotrebuji poradit, tu mame Debaty. (Kurt)

Jako chlap bych si asi veganskou pipku nehledal. Člověk je od přírody a od pravěku všežravec a pokud k tomu nejsou zdravotní důvody, tak je to jen rozmar z pohodlnýho a bezstarostnýho života (viz naivkové, co protestují proti zabíjení kaprů na Vánoce, ale před masokombinátem v Modřicích je stát nevidíš). Ještě mám pochopení pro vegetariány, co si dají vejce, sýry, případně rybu a bílý maso, za tím ještě vidím zdravý životní styl.
Dlouhodobě by to asi neklapalo, protože se za tím skrývá spíše filozofie a pokud má vztah fungovat, musí mít partneři svoje životní postoje hodně podobný.

Naštěstí mám ženu, co si ráda dá slaninu, paprikáš a na řízek k obědu nikdy neřekne ne. Ovšem všeho s mírou, že ano.

Dobrý den, zhledem k Vašemu omezenému přístupu, od Vás neočekávám jakoukoliv shahu o pochopení, abych to ale uvedla na pravou míru - čověk v žádném případě nebyl původem všežravec, ale ani býložravec, či masožravec. Člověk je totiž přizpůsoben jíst plody, tudíž plodožravec. Maso lidé začali jíst právě z pohodlnosti a mléko taktéž. Hezký den.

Takovejch pindů, co se sejde vždy, když se řeší žraní masa. Masožrouti, vědomi si rizika rakoviny a trochu zostuzeni etickou stránkou věci se vydávají do boje s dvacetikilovou nadváhou, řečma o diagnóze a cuketách.
Já bych řekl, že záleží na tom, kvůli čemu ta ženská to maso nežere.

Pokud jde o zdravotní stránku věci, pravděpodobně je jedno, jestli chlapovi maso uvaří. Ale chutnat ho asi nebude, když nechce raka.
Pokud jde o etickou stránku, tedy chuďátka žvížátka, tak je pochopitelný, že nebude z přesvědčení chtít maso vařit (a nikdo by ji do toho neměl nutit, lidi můžou mít vlastní názory a jestli se chlapovi něco nelíbí, může si něco uvařit sám).
Pokud jde o ekologickou stránku věci (což je můj případ, napůl se zdravím), tedy neudržitelnost hospodaření s dobytkem, vypalování pralesů pro pěstování krmný sóji, spotřeba vody v agrikultuře, atp., pak bych to viděl stejně, jako v bodě dva.

Že má někdo jiný stravovací návyky, to bych jako důvod k rozchodu neviděl. Kdybych randil celiačku, nedal bych jí košem, že mi neochutnala buchtu.

Stejně novodobý žraní masa moc nechápu. Vypálíš prales (popřípadě zabereš pole, pokud nemáš prales), zasadíš něco na zkrm, uměle omrdáš zvířata, zavřeš je do klícek, kde se ani neotočej a jak jsou dost velký, picneš je. Mrtvolu přeměníš na salám nebo jinej humus a tím se následně v obýváku s pěti rohlíkama opatrně otrávíš. Zbytek mrtvoly vyhodíš do koše, protožes to zapomněl v ledničce.. ?

Nehodlám o tom polemizovat, chtěl jsem sdělit názor, nic víc, nic míň. Nebudu se tady dohadovat o zdravotních dopadech žraní masa, WorldHealthOrganization se na toto téma vyjádřila jasně a znám pofidérní masožrouty, co budou zpochybňovat léta výzkumů (tuším, že jich bylo k tisíci za časový rozmezí dvaceti let), aby si ten herkules mohli dát bez pocitu viny. Je mi to jedno. Žerte si třeba azbest, i když ten je stejně jedovatej, jak ty salámy.

Jestli mě někdo smete autem, na tom mám málo co do činění, zato hlídat si raka, když vím, co přestat jíst? Nejsem debil, ne.
Tak či tak, já se snažím v životě co nejvíc pomáhat okolí a když upustím svůj kousek poptávky, padne kousek nabídky a třeba nevykácej kousek pralesa. A to je celkem úspěch, no ne? :-)
Navíc se člověk cítí mnohem lépe :-) a znovu, žer si azbest, hlavně se se mnou nepouštěj do debat o žraní masa.
A nenech vegetariány zastupovat tady tou holkou, co zvládla napsat 3 příspěvky pod různými jmény a pořád jí nedošlo, že jde vidět, že je to pořád ona. Ta bude vegetarián kvůli tomu, že má doma čerstvě štěně a teď je jí zvířat na jatkách líto. Pokud máš potřebu, najdi si někoho, kdo je vege alespoň 10 let.

Tuhle veganskou "nadrazenost" vyctenou z plakatku miluju. Co tam mas dal? Treba tu utopistickou pohadku, jak vsichni lidi prejdou veganstvim na vyssi uroven byti? Jak vypalime uplne vsechny pralesy, jen abych meli kde pestovat kedlubnu a porek a stale to bude malo, takze velka cast populace pomre hlady? O tom, jak prijde vetsi zima a v oblastech (jako u nas) si bude moci zeleninu dovolit jen Babis s Kellnerem?

Víš, že kyslík je taky jedovatý? A voda, pokud se jí pije hodně, tak poškozuje ledviny? Tak pokud chceš žít zdravě, tak je potřeba nejíst, nepít a nedýchat.

Každý svého štěstí strojvedoucím.

Na oběd tě tedy zvát nebudu, buď bych si nepochutnal já nebo ty. Mohu tě pozvat aspoň na nealkoholického frťana?
:-D:-D:-D:beer:

Osobne by mi to bylo uplne jedno, at si kazdy ji co uzna za vhodne. Pokud by na me teda nevrhala vrazedne pohledy kdyz bych si dal steak a nevnucovala mi svoji nadrazenost jako to u vsemoznych veganu, vegetarianu, fruktarianu a podobnych "nadlidi" byva zvykem.
Pokud chces, aby ti to partner respektoval, respektuj i ty jeho rizky stejnou merou. Pokud to nezvladnes, tak proste nezij s hroznym vrahem zviratek a nicitelem planet.