Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Práce německo

Čaute jsem po škole a měl bych mít práci někdy kolem 15. září v německu
student jem dokonce srpna.
Měl bych se vrátit do čr na úřad práce nebo to nechat být ?
Předem dík za rady.

A teraz si kde?
Tu zmluvu mas uz podpisanu od 15teho? Je to sice dost divne ze od pol mesiaca ale ok.
Nemusis ist na urad prace ale niekto za teba musi zaplatit aspon zdravotne poistenie, kym nezacne platit zamestnavatel. Mozes to aj sam v poistovni. Stejne tam budes muset ist sa odhlasit ked ta nemec asi bude chciet prihlasit v nemeckej. Ak to neni nejaka ilegal nacierno robota.

Do konce srpna za Vás hradil zdravotní pojištění stát, Vy byste měl začít hradit za září.
Ale až v případě, že za Vás za celý měsíc neodvede zdravotní pojištění někdo jiný.
Pokud 15. září nastoupíte do zaměstnání, odvede zdravotní pojištění zaměstnavatel.

Na jak dlouho odjíždíte do Německa?
Jestli je to alespoň na šest měsíců, měl byste se u nás odhlásit od zdravotního pojištění a po návratu
zdravotní pojišťovně doložit potvrzení o platbách zdravotního pojištění za celou dobu pobytu v Německu.
Jinak byste musel zdravotní pojištění doplatit zpětně.

Pokud v Německu odpracujete alespoň rok, budete mít nárok na část důchodu z Německa
(pokud v té době ještě nějaké důchody budou).

Jestli je to alespoň na šest měsíců, měl byste se u nás odhlásit od zdravotního pojištění

Ja tohle teda pochopila jinak - odhlasit se clovek musi ve chvili, kdy se stane pojistencem v jine zemi. A je vesmes jedno, na jak dlouho tam jede. Ja se z ceske pojistovny odhlasovala i kdyz jsem mela jet jen na 3 mesice, protoze nemuzu byt pojistena 2x.

Ano v EU sa prehlasuje z jednej do druhej, ne 2 naraz a vzdy musi byt aspon jedno platne t.j. vzdy presne jedno.
Kedysi ked este nebolo EU tak som si platil aj v SR zdravotne (t.j. dve naraz) par euro to mi vtedy bolo fuk ale od EU sa to neda.
No a nejde len o to ze ci mat dve ale aj ze kto ich plati. Akonahle odide a nebude ani na urade prace ani na socialke registrovany a ani student, tak za neho v CR to zdravotne nikto platit nebude, by si to musel platit sam.