Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cestovanie USA - krach Berlin Airlains

Pozdravujem všetkých..o pár dní cestujem do USA..predpokladám návrat niekedy v polovici októbra (říjen)..predplatené letenky cez Berlin Airlines..i stalo sa že spoločnosť nedávno vyhlásila krach (keď odstúpil hlavný sponzor z Dubaja)..Merkelova zadotovala a údajne na tri mesiace má byť všetko v pohode..ale akosi sa obávam, či sa nemôže stať, že zrazu ostanem visieť pri odchode niekde na letisku v NY..rád by poznal Váš názor, prípadne rady ako a načo sa pripraviť..mimochodom - firma nechce vrátiť storno čiastku pretože let zatiaľ nie je zrušený (overené telefonicky)..vďaka

Vďaka za info aj podporu..do usa sme došli podľa plánu..na krátkej trase (Krakow-Berlin) si ale musíte občerstvenie v lietadle zaplatiť..prestup v Berlíne znamenal zdržanie asi 2 hodinky, pokým sa nenaplnilo veľké jumbo (Airbas 320)..a osobnú kontrolu oblečenia a príručnej batožiny s chichúňajúcimi škodoradostnými colníkmi pri otvorených dverách priestoru pred zrakmi ostatných cestujúcich..stery samozrejme zamerané na drogy..ale pohľad na ich sklamanie, keď zistili, že z notebooku "nešňupem", stál za to..asi preto mi zapotrošili pracku z opaska..no a cesta druhou triedou bol pre mňa osobne neskutočný zážitok..7 hodín sedieť v úzkom priestore so 400 spolucestujúcimi je vážne bomba..ale stevardky - klobúk dole..milé, ochotné..a aj tá chémia čo nám servírovali sa celkom dala zjesť..no a uvidíme o 3 týždne čo a ako dopadne..dám vedieť..