Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem CO je to za fenomén / pojem

Zdravím, zajímalo by mě, jak se říká následující věci / chování / fenoménu.
Například se sejdou lidi na nějaké diskuzi nebo setkání (například něco v knihovně nebo debata s hostem ve škole). Na některé věci se člověk nechce ptát nebo přispět se svým názorem, když se zrovna probírá dané otázka. Například na téma:
-přijímání uprchlíků
-GMO potraviny
- podpora/ zákaz homosexálů / LBGTQWTF+-?
a další věci....

Většinou z důvodu, že by si ostaní mysleli, že je sionista, rasista, levičák,, alternativec, atdp, podobné nálepky

Ale pozor: například v hospodě u piva se tohle probírá (asi každý máme tu zkušenost), takže je to něco jiného než třeba mluvit o menstruaci nebo sraní v lese.

Jak se tedy nazývají daná témata a "strach" o nich mluvit? (Tabu, stigma,....)

loading...

Jak rikam, s tim cancerem jdi na debaty. Ja napriklad neznam nikoho kdo rika afroamerican misto cernoch. Na druhou stranu chapu "korektnost" protoze kdyby se asiatum zaclo rikat zlutaci, tak to taky nebude to prave orechove. A pak jsou tu zase magori, kteri maji histericke zachvaty kdyz da lidl do letaku CERNOCHA. Ale v hospode ti staci, kdyz na sebe bude jen co nejhlasiteji kricet extremni zastance a extremni odpurce daneho tematu "xxx" protoze tam nikoho argumenty a fakta nezajimaji.

Tak o eeeeronetu radeji nechci mluvit, to je horsi zumpa nez sputnik se zvedavcem dohromady. Osobne nechapu celou tu pseudokauzu ze si nekdo dovolil pouzit photoshop na upravu obalu sveho vyrobku. Kdyz ti vadi, ze neni na tvych bramburkach kriz, tak si kup jine - s krizem, nebo si ho tam dokresli. Tohle navic neni o "korektnosti" ale marketing.

Hmm, takže až budeš někde vidět vyfocenej Pražskej hrad s vyretušovanou Svatovítskou katerálou, tak Ti to taky vadit nebude?
Nejde o to, že bych chtěl na obalu kříž, ale když je to odjakživa součást budovy, která je navíc proslulá a známá po celým světě, tak to mi fakt hodně vadí. A je jedno, jestli je to na obalu brambůrek nebo někde jinde.

At si nekdo klidne vyfoti tu katedralu a odretusuje hrad, je mi to jedno, to je snad kazdeho vec. Me bude zajimat tak maximalne technicke provedeni, protoze odmazat a hlavne necim nahradit takovy kus z fotky neni zrovna jednoduche.

Co se toho krize tyce, nikdy jsem si ho na tech obalech nevsimal a ani jsem si neviml ze ho nekdo vymaznul. Stejne jako miliony dalsich lidi kteri si toho nevsimli dokud se z toho neudelala medialni "kauza". Jedine co me na tom celem udivuje, ze nejaky snazivy marketing manager prisel s takovou hovadinkou, jako je umazani krize.

A co treba tohle, to te taky poburuje? Zname budovy "znesvecene" photoshopem. A rozhodne to jsou znamejsi "budovy" nez ten lidlacky kostel, o kterem stejne (navzdory medialni masazi) temer nikdo ani nevi jak se jmenuje nebo kde presne se nachazi.

Nic nezamenuji, dle popisu jde dotycnemu o zmenu "zname" podoby. Pokud to chcete posunout do nabozenske roviny, tak necht se tu krestani, zidi, muslimove a buhvikdo jeste pomlati beze me.

Kdyby lidl k vasi nabozenske spokojenosti misto umazani krize rovnou zmenili cely obal a dali na nej treba minaret, mesitu, nebo budhovu sochu tak by z toho byla kauza mnohem vetsi. Nehlede na to, ze komplexni zmena zavedeneho obalu/vzhledu ma negativni vliv na prodejnost.

Kdyz clovek rekne A, mel by rict i B. Stejni idioti jsou i na druhe strane. Je jich vyrazna mensina, ale jelikoz jsou nejhlasitejsi, tak diky "hatefree" a "vlastencum" je pak CELY narod rozdelen na slunickare a nacky. Nechces pobit vsechny muslimy? Jsi slunickar. Nechces prijimat vsechny migranty? Jsi nacek.