Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ucebnice nemeckeho jazyka

potreboval bych pro synovce (13 let) nejakou jednoduchou a nazornou ucebnici nemciny, kterou pochopi teta, ktera nemecky neumi ani zblebt :)

nejlepe neco podobneho, jak je Peprnik na anglictinu

hlavne musi byt cesko-nemecka

nejake tipy? :)

Němčinu jsem učila skoro 17 let a po svých zkušenostech s výukou bych začátečníkům neradila začínat s cizím jazykem
bez učitele. Výslovnost a základy by se člověk měl učit s lektorem, který mu učivo vysvětlí, doplní příklady i cvičení.

Ani v učebnici němčiny pro samouky není učivo vysvětleno dostatečně, jsou v ni tiskové chyby, není v ní dostatek cvičení
a klíč obsahuje pouze jedno řešení, přestože jich bývá možných více.

Jestli to přes uvedené nevýhody chcete zkusit sami, pořiďte si učebnici pro samouky.
Němčina pro jazykové školy směřuje ke státnici, pro běžnou konverzaci je vhodnější učebnice pro samouky.