Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vliv atmosféry na hojení rány

Zajímalo by mě, jestli, když se říznu do prstu, má nějaký vliv na hojení Některá z těch atmosfér. Probíhalo by to tak, že třeba okolí prstu by bylo nepropustnou přepážkou naplněno daným obsahem, žbytek těla by byl klasicky obklopen vzduchem
-normální atmosféra (tedy normální případ, již výše zmíněný TZV VZDUCH)
-intertní plyn(Třeba N2 nebo Vzácný plyn)
-vakuum (což je asi blbost, protože to by vysávalo ránu)
-oxid dusnatý NO, byla reportáž, že se s ním ofukují(doslova tak to řikali v pořadu Na vlastní bulby s klímou 24.9. v 21 hodin) pacientům trpcí cukrovkou nebo gangrénou končetiny a ono je to vyléčí. Tentokrát by ale byl ten plyn tam neustále.

Nevím. Otázkou ale je, co si jsi schopen zajistit.

Rána se lépe hojí odkrytá (nezaflastrovaná).
Když se řízneš do prstu, natři si to (po zaschnutí rány) Hemagelem.
(tohle mi doporučil doktor, několikrát s úspěchem aplikováno, snad nebude bráno jako reklama..)

Něco jiného je gangréna, tam snad budeš dělat to, co doporučí lékař :)
A nemocnice, specializované oddělení má jiné možnosti než ty doma s říznutím do prstu.

Hm...v červnu jsem si odřel palec na noze ze spodní strany, banální zranění ale neviděl jsem tam, jako diabetik jsem mazal na chirurgii, kde mně bylo řečeno že rána musí zaschnout pomocí drahého Hemagelu, žádné flastry a pod. To vše v plném pracovním nasazení.. Polovinu srpna jsem pak proležel ve špitále na kapačkách, kde mně zachraňovali palec, možná nohu, možná život...Ještě marodím, v palci díra pro proplachy, chybí část kosti a nemám zdaleka vyhráno, Gangréna nerada opouští dobité území. Proto s důvěrou v lékaře opatrně. Rozdíl mezi (některým) lékařem a bohem ? Bůh si o sobě nemyslí že je lékař...

Diabetici musí dávat víc pozor na krvácivé rány? Nebo hraje roli, že jde o končetinu (diabetiků častěji odumírají a přestávají mít citlivost).

Spíš bych to upravil tak, že HemalaGel se nemůže používat bezmyšlenkovitě, pak může napáchat i škody. Předpokládám, že do rána nebyl čistý řez čistým nožem a z důvodu možné infekce se neměla zabarikádovat tím Hemalagelem