Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 1500m beh

Ahoj,
Zítra mam běžet 1500m ve skole, abych se mohl účastnit lyzaku (závodil jsem ve sjezdu) ucitel mi rekl ze jesrli to nezaběhnu zítra pod 6min nikam. Nepojedu, jenže Ja na to nemám fyzičku vyklusem bych to zvladl ale 3x jsem to měl za 7:30 nevíte něco co by mi mohlo pomoct naky redbull nebo tak něco? Dekuju za radu

O minutu a půl ti nezlepší žádný doping. A už vůbec né redbull. Chce to trénovat a to do zítra nestihneš.....
Takže jediná záchrana, aby jsi mohl jet na lyžák je přemluvení učitele. Ukaž mu při běhu, že se opravdu snažíš to zaběhnout a třeba svolí.

Ne, redbull ani tak něco vám fyzičku nezlepší. Zlepšit se ze 7:30 na 6:00 nedokážete, pokud se teď neflákáte. Na druhou stranu: 1500m kolem 6:00 zaběhnou i mladší žákyně, takže by to neměl být takový problém a předpokládám mezery v technice a slabou motivaci. O motivaci se postaral vyučující, vy se soustřeďte na techniku.
Samozřejmostí je na start nastoupit odpočatý a před během se alespoň důkladně protáhnout.

Já to dělal tak že jsem těch par koleček běžel rychlejším vyklusem a poslední kolečko jsem ze sebe vytáhl maximum, sice jsem byl po doběhu pěkně v prdeli na pokraji smrti, ale zaběhl jsem to lépe než ostatní. Taky chce aby s tebou běžel někdo, kdo to má akorát těch 6 aby jsi se ho tak nějak držel.

Pozeram, ze asi bude musiet korigovat moje vysledky z mladosti, pretoze po 6min som sa dostal na ZS malokedy a to som bol v tedajsej dobe povazovany za dobreho bezca. V sucasnej dobe, ked vidim ako behaju ziaci na ZS, kde chodi moj syn odhadujem ich cas na 8-9min, pretoze behaju strasne.
Keby v 80 rokoch minuleho storocia u nas vyzadoval ucitel cas pod 6min tak ho zabehnem jediny z triedy, takze sa mi nejako nechce verit, ze v dnesnej nesportovej dobe, ked su decka lemrave by takyto cas chcel od deciek niekto.