Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zubní implantáty

http://www.lekari-online.cz/stomatologie/ceniky/zubni-implantaty

Tak u mé zubařky vyjde jeden implantant na 24 000 kč
Když jsem jí řek, že si ho nechám udělat u někoho jíneho, bylo mi řečeno, že pokud nemám zájem o její služby a za její ceny, mohu si vzít kartu a jít tam kde jsou levnější.
Takže mi bylo naznačeno, že pokud si nechám udělat implantát někde jinde, mohu si hledat jiného zubaře.
Myslite že je to správné?

Nazdárek, tebe bych za pacienta nechtěl. Drobnosti za pár šupů, na kterých lékař ještě zpravidla prodělává si u své zubní lékařky necháváš udělat, to ti nevadí, ale když už má dojít na tu pravou zubařinu, tak chceš zběhnout k jinému. To není vůči lékařce férové. Vůbec nepíšeš co pod pojmem zubní implantát ti lékařka nabídla za služby. Jestli jenom zabudování čepů nebo je to včetně vytvoření korunek a různých faset na zubu(jak to má celkově vypadat a jestli se tím bude dát i kousat, případná další omezení). Ceny jsou rozdílné - od komplexnosti poskytovaných služeb. Uvědom si, že zubní lékař musí implantát zakoupit (je to lékařská potřeba, na kterou jsou kladeny větší bezpečnostní a zdravotní požadavky), implantát se liší zub od zubu, taky lékař to musí umět, musí se to někde naučit, mít na to patřičné nástroje a pod. je to složitější než si myslíš. Také dost záleží přímo na tvé potřebě. Cena 24k není ani nízká a ani vysoká, ale to nelze dost dobře vyhodnotit - viz výše. Zajdi za lékařem, přesně se informuj co vše ti za ty peníze udělá, co budeš muset si nechat udělat mimo samotných implantátů. Jedině na čem se dá ušetřit je materiál, ale tam u méně kvalitních jsou rizika spojená s trvanlivostí apod. Ve výsledku nemusí člověk vůbec ušetřit a někteří lékaři ani z těchto materiálů nechtějí nic dělat, implantáty nevydrží a pak lékař vypadá jako neschopák.

Kdyby ho takto informovala jeho zubařka hnedka, možná by si tam ty zuby nechal udělat. Když mu ale řekne, že může táhnout do prdele, tak sorry, její chování ke klientům je trochu hnusný. Málokterej pacoš je znalej v tom, co vše obnáší zubní implatnát a na čem to odrbou ti levnější zubaři.
Když pak takovej zubař přinese notebook do IT servisu a se slovy, že u konkurence je to o polovičku levnější, taky by se mu nelíbilo, kdyby mu servisák řekl, že ať už k nim příště nechodí. Pak se bude zubař divit, že má z levnějšího servisu nelegální Windows a nefunguje wifi, protože instalace driverů nebyla v základní ceně, ale za příplatek, o kterým se nezmínil, protože se zubař nezeptal.

Presne tak. Tiez sa mi stava, ze obcas niekto vymrva nad cenou. Ja poviem, ze moze ist kam chce, ale ze ja robim veci takto a takto a za svoju robotu rucim. Ak chce ist inde mozno dostane lacnejsie sluzby, ale v ovela horsej kvality.
Typickym prikladom z minulosti bolo odvirovanie PC. KOnkurencia vacsinou PC odvirovala tak, ze zformatovala disk a spravila cistu instalaciu. Ja som sa snazil OS vzdy vyliecit, zachranit data a nastavenia systemu, takze zakaznik mal pc presne take ako pred nakazou. Bolo to drahsie, ale bez nutnosti obnovovat data zo zalohy a dodatocnych instalacii periferii, nastaveni siete a pod.

" To není vůči lékařce férové."

A já měl za to, že vztah pacienta a zubaře je vztahem obchodním, nikoli partnerským. Tedy dle mého žádná povinnost věrnosti ani právní ani morální nikomu nevzniká. Pacient určitě není ten, kdo může za zákonem dané tarify a jejich výši a nemá žádnou vinu na tom, zda zubař na některých zákrocích prodělává či nikoli.
Pokud má zubař za to, že úhrady od pojišťovny nejsou fér, nic ho nenutí k tomu s pojišťovnou uzavírat smlouvu. V Praze funguje mraky zubařů zcela soukromých, kteří s pojišťovnou nespolupracují a pacient si vše hradí hotově.

Pokud zubařka chtěla tazateli dělat onen implantát za 24k měla/mohla zvolit jiný přístup a vysvětlení dotyčnému. Poslat ho jinam je nezadatelné právo zubaře. A je nezadatelné právo pacienta nechat si udělat implantát od kohokoli, od koho to uzná on za vhodné.

To je jedno, proč to máš. Pořídil sis nemovitost zralou k rekonstrukci. Hypotéku jsi využil na pořízení a postupně to budeš opravovat z výplat a díky tomu žiješ "z ruky do huby", jak jsi sám napsal... V tomhle případě bych radši bydlel v bytě a měl slušnou životní úroveň...

Naprosto normální cena, pokud se bavíme o implantátu ( Titan, nebo chirurgická ocel ) + keramické korunce . Manželka nyní zcela čerstvě podstoupila stejný proces za 21 000 ale jen proto, že jí na to zaměstnavatel přispěl...jinak 24 000 Kč .

Jen pokud se bavíme o cenách já osobně nepochopím, naprosto rozdílné ceny zubní hygieny, kdy syn platil za obě patra ( horní i spodní ), vyčištění od plaku, zubního kamene, mezizubní prostory + kartáček a mezizubní kartáčky 650 kč .
Manželka ve FN HK 800 kč a kolega v Dobrušce 1200 kč za horní patro !!::)

To mi hlava nebere...
To samé řešení plomby tou bílou pryskyřicí, nebo co to je, někteří začínají na 250 kč za malý kaz, jinde od 650 - klidně i 1500 kč ??
Jak je tohle možný ?