Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem změna barvy světla pouliční lampy

Zdravím, zhruba před týdnem došlo ke změně barevného podání pouličních lamp v ulici (mám výhled na obě a u obou došlo ke změně): z typické sodíkové oranžové na takovou neutrální bílou s nádechem do zelena. Nevšiml jsem si, že by prováděli výměnu. Změna musela být mezi 23.10 a 10.11. Může to být třeba teplotou (zhruba před týdnem se začlo období, kdy teplota klesá pod 0°C) buť přímo (což je nesmysl, protože vlnová délka je furt stejná přeci) nebo nepřímo? Např že lampy jsou nějak chytré, že mají 2 zářivky a došlo k přepnutí.

Sodíkovky jsou zločin proti lidskosti - oranžová /aspoň pro mne/ jenom "prohlubuje tmu". LEDky (které u nás taky nahradily sodík výbojky) zas mají malou svítivost. S láskou vzpomínám na komunistické rtuťovky - bílé světlo jak ve dne, dalo se u toho číst. Ekologie a unie ovšem velí nahrazovat dobré špatným. Ještě že už jsem statisticky vstoupil do poslední třetiny života...