Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Platba do Nemecka

Ahoj, potrebuju poslat penize z uctu do Nemecka, je to asi 3000 CZK. Nejsem si uplne jistej, jak na to. Prvni dotaz, googlil jsem a na hodne odkazech doporucuji sluzbu Transferwise. Je to lepsi nez klasicky pres banku? Jsem u Equa bank a sazby jsou nasledujici: SEPA odchozi 99, zahranicni platba odchozi 299. Pokud mam na ucte koruny, tak musim vybrat zahranicni platbu, ze? Nevyplati se uz vic, rozmenit si na eura a poslat to doporucene postou? Takto jsem nikdy neplatil, takze se nevyznam.

Jsem u Equa a zatim jsem byl spokojen se vsim, poplatky za vedeni uctu nemam, vybery z tuzemskych bankomatu zdarma, az tohle je teda nic moc. Jinak jsem si pocital poplatky a Paypal by mel chtit cca 100, transferwise by mi vzal cca 50. Uvazuju, ze prece jenom pouziju Sepa platbu z banky za 99, tech 50 korun, co bych s transferwise usetril, to mi zas tak takovej rozdil neprijde. Western Union podle tohoto clanku ma poplatky od 350, nevim, co je na tom pravdy, ale bylo by to moc: https://www.mesec.cz/specialy/cestovani/jak-poslat-penize-do-zahranici/