Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak se učit?

Ahoj, už je sobota a já jsem se ještě nedokopal k učení. Vůbec mě to nebaví a to jsem na škole, kam jsem chtěl.
Jak mít lepší vůli? Nebo alespoň chuť k učení?

Učit se,se nedá naučit. To prostě musíš mít v sobě. Pokud jsi už na další škole a dobrovolně tak dost nechápu,co tím myslíš. Poslouchat výklad ve škole,dělat si poznámky a doma jen uspořádat do "hlavy". Pokud máš na mysli způsob učení jako básničku na základce,tak školu opusť.Nejsi studijní typ.

Když se podívám na vaše dřívější témata, tak problémy s učením máte dlouhodobě: https://zivot.poradna.net/questions/2664562-kam-dal
nevíte co se sebou: https://zivot.poradna.net/questions/2667372-prazdniny
a vybral jste si školu, kterou vám tu nikdo nedoporučil: https://zivot.poradna.net/questions/2687149-trivis-ss
Takže co teď chcete od nás? Další rady, na které se vykašlete? Ztráta času - pro obě strany.

Jak se učit?

Pustit si epizodu seriálu, zahrát si PC hru, nebo tak něco, pak si učivo 10-15 minut číst a maximálně zapsat pár nejdůležitějších bodů. A znova epizoda seriálu, hra apod. Tímto způsobem se za den dá stihnou prakticky vše. Teda pokud se nejedná o státnice, tam to chce aplikovat pár týdnů předem. To fungovalo u mě.

jj, ono to funguje vyborne, jenom ta hra nesmi byt onlinovka :)

pak se muze klidne stat (vlastni zkusenost), ze je najednou 1 v noci.. nj, kombinace mladicke nerozvaznosti+nechuti k uceni+zavislosti na onlinovkach dela divy.. ted se tomu uz musim jenom smat, kolik casu jsem pro*ebal (neda si rict jinak slusne) sezenim u PC a Castle Siege, protoze "muj klan ma uz 6 tydnu hrad a ja ho musim branit sakra, mam zodpovednost"

Klidne muze byt, vsak to icepower popsal dost dobre. Proste hodinu parit, pak 15 minut stravit ucenim. Tj takto ve finale clovek treba stravi 2 hodiny ucenim a zaroven to ten mozek nedeprimuje. Ale jako samo je to dost krkolomny vyuziti casu. Faktem vsak je, ze to proste s trochou davkou sebekontroly funguje.