Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Mna by silne zaujimalo na akom principe to striebro pracuje. Napr ten zapal, ci hojenie rany. Pochop…
fleg 06.12.2017 10:11
fleg
striebro tiež pôsobí chemicky,resp.elektrochemicky,na baktérie a iné jednobunkové živé organizmy pôs…
audax 06.12.2017 17:04
audax
Samozrejme, ze striebro toxicke je. poslední
fleg 07.12.2017 19:00
fleg

Mna by silne zaujimalo na akom principe to striebro pracuje.
Napr ten zapal, ci hojenie rany.
Pochopim bakterialne posobenie, ak na ranu nasypem "dobre" bakterialne kultury budu zabijat tie zle a pomahaju liecit.
Pochopim chemicke posobenie...ak na ranu nalejem roztok, ktory sposobi chemicku reakciu, ktora je vhodna pre hojenie tak sa hojenie urychli.
Pochopim tepelne posobenie, ak zapal schladim dojde k jeho utlmu, pretoze chlad mu "nerobi dobre".
Toto vsetko chapem, ale ako kurva posobi to striebro? To akoze atom striebra pride pri nejakeho streptokoka a zabije ho....zabije ho cim?
ALe uznavam, ze internet znesie vsetko, nakoniec aj zem je vlastne plocha, tak preco by sme nemohli zrat striebro, zlato, diamanty.

striebro tiež pôsobí chemicky,resp.elektrochemicky,na baktérie a iné jednobunkové živé organizmy pôsobí ako ako silná elektrolytická bomba a jedna z výhod je že nieje toxické pre ludský organizmus,ale nieje to žiadna zázračná záležitosť,môže pôsobiť v rane ako silná dezinfekcia,strieborné vlákna v tkanine odpudzujú napr. roztoče,pre nich je to podobné ako keď si priložíš hliníkovú lyžičku na amalgámovú plombu v zube,kypriaci prášok do pečiva je dusičňan strieborný,takisto vyvolá búrlivú reakciu tam,kde treba.........neviem ako odporúčajú používať to koloidné striebro v obchodoch so zdravou výživou,napr.piť to kvôli jeho účinku je blbosť,so žalúdočnými kyselinami a so slinami sa rýchlo zmení na nerozpustnú inertnú zlúčeninu,ktorá potom vylezie z tela von bez akéhokolvek pôsobenia na svoje okolie,pokial je to ako dezinfekčný roztok na vonkajšie použitie na rany,ťažko sa hojace vredy,kloktadlo na zápaly ústnej dutiny,plesne na nohách etc,tam je to v poriadku,tam to význam má,ale nejakú rakovinu,tuberkulozu,žlčníkové kamene a podobné ochorenia a iné aj chronické choroby to nevylieči.....

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru