Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Proč se stanice Novy neuloží do STB-T2, ZIRKON?

Používám STB-ZIRKON, DVB-T2 HEVC k natáčení pořadů.Dnes jsem zjistil, že stanice Novy a Primy, přijímané přes STB z Javořice (cca 7 km) se projevují nepravidelnými výpadky, s informací slabého signálu. Provedl jsem nové automatické vyhledávání. Při úpravě programové předvolby jsem zjistil, že chybí v seznamu stanice NOVY. Na STB se uložila řada stanic v DVB-T a také dvojmo v DVB-T / DVB-T2, krom té NOVY??? Přitom na televizoru běží všechny stanice MUX 1-4, včetně NOVY.Proč se tedy stanice Novy neuloží do STB-T2???

Už mi taky došlo, že se asi něco děje na vysílači. Některé stanice na laděné v STB jsou dvojmo s označením /T2 a bez označení. Dnes se mi naladily všechny stanice na STB, jde obraz zvuk. Na TV Sony se stanice naladily jen bez označení /T2 ale bez zvuku. Počkám až se úpravy kanálů ukončí. Taky mohly zavčas na změny upozornit.

Úpravy kanálů jen tak neskončí. Všechny nynější změny kmitočtů souvisí s rozjetím přechodových sítí. Definitivní přechod bude v roce 2021 a samozřejmě na jiných kanálech. Nespěchat a nyní nic raději nekupovat. Všechny TV stanice nově naladěné a označené jako DVB-T2 nebo i HD v HD nejedou !!

http://www.televizniweb.cz/2017/12/cesky-telekomunikacni-urad-nabada-divaky-k-obezretnosti-pri-koupi-noveho-televizoru/