Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výmena brzdových pák na bycikli

Dobrý deň, mám problém. Kúpil som si nové brzdové páčky a chcem ich vymeniť. Lenže netuším ako dať dole tie staré. Napadlo ma len to, že budem musieť dať dole koniec riadidla (barana) a potom dať dole tú čiernu blbosť, kde sa drží rukamy. Barana som dole dal, ale tou čiernou somarinou ani nepohnem. Je to tam ako keby "zvarené" alebo niečo také lebo môžem dať do toho silu akú len chcem ale nepohnem s tým ani len o mm. Neviete teda ako sa dávajú dole brzdové páčky?

Už som sa na to vykašlal. Aj tak ten bicykel mal celú hrdzavú reˇaz, aj keď som všetko namazal tak som s tým ani nepohol (s reťazkou, kazetou atd..). Takže jedine kúpiť nový bicykel.

O bicykel sa treba starať hneď ako ho kúpite, keď ho napr. necháte celé leto + nejakú tú zimu len tak, už ho môžete rovno vyhodiť.

Ja som dnes minul skoro celé WD-čko na reťaz. A stále je dototo.... Ale aj tak, ten bicykel už je celkovo "nepoužiteľný". Je pokrivené aj zadné koleso, aj predné trochu, prehadzovačka nejde tak ako má... skrátka na šrot.