Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Křivé zuby v dospělosti

Je mi 22 let a mám první dva zuby nahoře (teď nevím jak se jmenuji, asi řezáky) překřížené. Mám křivý celý chrup ale tyhle dva zuby me trápí nejvíc. Z boku je to moc vidět a ze predu je když je světlo je jeden zub tmavší než druhy protože je vic vzadu. Jsem objednany za 3 měsíce narovnatka ale trápí me to. Stydím se mluvit s lidma, smat se..spolužáci si mysli ze jsem introvert, ale já se jenom bojim ze když se s nema budu bavit tak se mi budou koukat na zuby. Nemáte nějaké rady jak to nějak zakryt? Nebo jak mluvit s krivymi zuby aby nesly moc vidět?

Je pravda ze jediny kdo mi kdy něco na ty zuby řekl byla babička. Asi je pravda ze je to jenom v hlavě. Ani bývalé přítelkyně mi nikdy nic na zuby neřekly. ALE možná je to i tím ze jsem si dával pozor abych je moc neukazoval když se zrovna dívají na ně

Škoda, že ses na ortodoncii neobjednal dřív. U těchto věcí platí, že čím později se začne vada napravovat, tím komplikovanější to bývá.

Mimo estetické hledisko je také potřeba zvážit zdravotní - rovný chrup se lépe čistí, není tolik prostoru pro uchycení zbytků potravy a bakterií. Můžeš se tedy v budoucnu ušetřit zubních kazů a zánětů dásní.