Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Studium oboru dentální hygiena

Zdravím,

tento dotaz bude spíše mířen na velice úzkou skupinu lidí. Zaujal mne obor dentální hygiena, jelikož to v současné době docela frčí a vypadá to jako lukrativní zaměstnání, vzhledem k všeobecné ceně stomatologických úkonů. Z toho, co jsem na internetu dohledal, je pro vykonávání tohoto oboru nutné vyšší odborné vzdělání, tedy ve výsledku titul DiS.. Zde přichází ta část, na kterou se chci zeptat:

Jméno oboru na všech školách, které jsem dohledal je: dentální hygienistka;

Tedy v ženském rodu. Z jakého důvodu je tento studijní obor na školách jmenován výhradně v ženském rodu? Může snad tento obor vykonávat pouze žena?

Ne,to není "sestřička" u zubaře. To jsou samostatné ordinace,které za úkony,které klasický stomatolog neprovádí,požadují částky v řádech i tisíce korun. Obvykle se tam objednává s dosti velkým časovým předstihem. Pravdou je,že někdy je to "tandem" stomatolog - dentální hygiena,s přísunem pacientů.

Já vím o několika praxích - soukromých stomatologických klinikách, kde to funguje na bázi zaměstnání s čistou mzdou přes 40 tisíc, často i více plus bonusy za prodej ruzných potřeb jako jsou právě mezizubní kartáčky, klasické kartáčky, zubní pasty apod. Navíc v takových klinikách si pacienty navzájem hygienici a lékaři dohazují, takže tam práce opravdu nestojí a všeobecně jsou tam ceny za úkony vyšší. K tomu nutno brát v potaz že práce je taková flákačka když se to řekne zjednodušeně, jelikož tam pracují zhruba 6 hodin denně, často i méně.

Každopádně děkuji za odkaz.

Drahé to je,ale o flákačce bych nemluvil. Jeden pacient je většinou v ordinaci kolem 30ti minut a pokud ti provádějí čistění pečlivě,ne s potoky krve z dásní,tak to vyžaduje i velkou zkušenost onoho nebo oné dentální hygieničky.Jedno slušné zařízení je v Černých Polích nad Dětskou nemocnicí.

Tak pokud máte ty mezizubní prostory nečištěné, plné zubního kamene a máte v dásních zánět, tak to ani nemůže nekrvácet. To nezávisí na pečlivosti a zkušenostech. Já to vím z vlastní zkušenosti, že než jsem začal na hygienu chodit, tak jsem měl ty dásně lehce oteklé a kdykoliv jsem například použil dentální nit tak byla od krve. V takových případech se krvácení nelze vyhnout. Naopak lidem kteří si ty mezizubní prostory pravidelně čistí to nekrvácí vůbec, opět nezávisle na tom zda to dělá někdo zkušený, nebo začátečník.

Co se týče té flákačky - samozřejmě, že je to práce jako každá jiná, ale myslel jsem to ve smyslu, že tam opravdu sedí do maximálně těch 6 hodin a i tak si vydělají nadprůměrné peníze.

Pokud bych mohl radit tak bych šel spíš na obor zubní technik. Musíš však být manuálně zručný a vydržet teplo z pece. Hygienistky většinou pracují vedle stomatologa, jelikož většina lidí požaduje při čištění umrtvení a injekci smí dát pouze doktor. Také čichat smrad z různých úst je "požitek".

pokud ti provádějí čistění pečlivě,ne s potoky krve z dásní,

Toto sa nevylucuje. Ked som bol u dentalnej ja, krvi tam bolo dost a odchadzal som odtial zo dva razy ako po bitke, huba ma bolela este aj na druhy den.
A to mam detalnu taku mladu babiznu so 4-5 vpredu a ked so prvykrat zozadu ku mne postavila a oprela si ma tam ocakaval som prijemny polhodinovy zazitok a namiesto toho mi tam slzili oci.
Od navstevy dentalnej vsak mnohe problemy ustupili, takze odporucam.

On ten zubní šutr leze i pod dásně, takže když to chce vyčistit důkladně, tak dásně umrtvit a pak teče krev. V tom zubním kameni se totiž drží bakterie, co způsobují záněty a paradontózu. Takže je třeba zajet trochu hlouběji. Jinak je to jen kosmetický zákrok.

Jak správně píšeš, název oboru je dentální hygienistka. Takže se zamýsli nad tím, co chceš odpovídat, až se tě ostatní borci v hospodě zeptají, co máš za práci. Když ž řekneš hiyienistka, tak bude o zábavu postaráno. A když to přechýlíš do mužské podoby, tak jeden řekne "já chodím k hygienistce", další se přidají a nakonec stejně dojdou k tomu, že je to ženská práce. Běž třeba k policii, ta teď nabírá. Dostaneš teleskop, klepeta, bouchačku a budeš mít moc!