Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Propadl jsem z Ch

Dobrý den, mám takový problém a to ten že jsem propadl z chemie. Jsem v 9té třídě a chtěl bych jít na obor Kuchař-číšník, myslíte že by mne vzali?
Nejsem problémový, prostě mi nejde chemie a taky mi chemie nikdy nešla a bojím se že se nikde nedostanu.

Na podobné obory většinou jako předpoklad přijetí stačí ukončení školní docházky. Holt budeš vařit (snad) a neuděláš kariéru jako vystudovaný chemik po vzoru Kalouska, Dolpha Lundgrena nebo mě:)
Můžeš se informovat rovnou v tom vzdělávacím ústavu, tam to jistě sdělí přesně.

Klídek, propadnout lze až na konci roku, v pololetí se nepropadá.

Před několika lety jsem pomáhala vybírat další školu nebo učiliště jedné dívce. Překvapilo mne,
kolik učilišť přijímá žáky s neukončenou ZŠ. Jediným kritériem přijetí byla jednička z chování.

Ahoj a jak ti jde ostatní učení???
předpokládám že učitel vystudoval za komárů a tito bohužel mají zaostalé myšlení . A ještě je to učitelka viď? Tady bohužel ještě školství není dobře nastavené, ale časem se to bude měnit.
Každého baví něco jiného někdo umí chemii, někdo baví auta, někdo chce být myslivcem. Jdi za ředitelem řekni mu, že tě chemie nebaví, co máš dělat, že se ti tam líbí, ale že ti to proste nejde a že jestli ti dá učitel bánů, tak půjdeš na jinou školu, kde se bani z chemie nedávají.
Ona /a teď trochu nadsázka :-)/ Je to i jeho chyba učitele a je jeho ostuda, že tě to neumí naučit tak, aby jsi prošel. To předpokládám, že se o to snaží víc let a furt mu to nejde:-). Oni to jsou kaziči životů.
A ty neházej flintu do žita a uč se, to co tě baví.
Až budeš na VS, tak ono se to změní neboj

Co dělat v moderní škole, když student tvrdí, že krokodýl je ryba?
Pochopitelně to není chyba, to tak bylo dříve. Dnes jde především o žákův osobitý vlastní názor, který má právo zastávat. Což je třeba bezvýhradně respektovat. Na učiteli je, aby nezranil žákovu křehkou osobnost, nenarušil jeho sebevědomí nebo neohrozil jeho schopnost k získávání celoživotních vzdělávacích kompetencí. Musí proto vytvořit vstřícnou kreativně edukační atmosféru a pro dané tvrzení najít vhodnou interpretaci.
Například: „Správně, Pepo, krokodýl vskutku patří mezi ryby, patří také ale i mezi obojživelníky. I mezi tropický hmyz, zkrátka mezi všechny obyvatele řek a jezer. Patří mezi ně, protože spolu s nimi tvoří jednu velkou šťastnou rodinu, které se říká ekosystém. Ale jinak je to plaz, ty debile.

(Novinky, komentář Václava Klause ml., 18. července 2016)