Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem co číst ?

potřeboval bych poradit nějakou knihu která by mi pomohla k lepší komunikaci s lidmi. potřeboval bych se to trochu naučit.. ano mezi lidi chomít ale už od malička jsem takový matlal že na konci každého rozhovoru kterému kupodivu rozumím jen já končí jen taková ta otázka "CO ?". děkuji a rád si vyslechnu vaše návrhy a recenze :)

Zkus se na svoji komunikaci podívat z druhé strany, očima a ušima člověka tématu neznalého - očividně myslíš příliš dopředu a neuvědomuješ si, že druhá strana nezná pozadí tvýho problému/tématu a pak se divíš, že "co?".
Začni od začátku - už tvůj psaný projev je jak od dobytka, ingoruješ základní pravidla gramatiky, takže vynecháváním velkých písmen na začátku věty a především interpunkce, z tvýho textu vznikne nesmyslná slátanina, které rozmíš jen ty, protože nosnou myšlenku textu máš v hlavě, ale ven ji vyvedeš velmi zbrkle, bez rozmyslu, bez sebereflexe.

Jak mluvit i psát aby mi rozuměli i ostatní ? Já býval kdysi hodně uzavřený člověk. Neměl jsem moc kamarádů jelikož jsme se stěhovali až moc často. Ono když jde o nějaký náročný rozhovor tak se mi tohle stává... Nevím co odpovědět a dám něco dohromady. Co bych měl teda dělat ?

Souhlasím s předchozími odpověďmi.
Četbou se mluvit nenaučíte, ale můžete si značně rozšířit slovní zásobu i zlepšit pravopis.

Mluvit se naučíte každodenním tréninkem. Jak jste na tom s dechem a hlasovou technikou?
Umíte intonovat, nenadechujete se na nevhodném místě (mezi slovem a předložkou
nebo jako někteří moderátoři „experti“ uprostřed slova)? To vše porozumění ztěžuje.