Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mikulov v březnu

Ahoj,

uvolnil se nám s manželkou volný víkend v březnu a tak jsem sehnal penzion v městě vína v Mikulově.
Jednou jsem tam projížděl na kole a tak jsem tím městem nepolíben. Podle mapy mám vymyšlenou tůru na Sv. Kopeček, navštívit Geopark, Kozí hrádek… ….. co ještě navštívit?
Má otázka zní kam skočit na dobrou baštu (v rozumné cenové relaci), kde si dát dobrou sklenku vínka (aby na nás s naším pražským dialektem nekoukali divně už od dveří :-)) a kdyby se někde v sobotu tancovalo měl bych doma spoustu plusových bodů.

Všem místňákům moc děkuji za tipy.

Pozornosti doporučuju centrum města (Zámek+muzeum, náměstí+hrobka) a bývalou židovskou čtvrť a hřbitov.
Dobře najíst se dá u Sojky, v Tanzbergu a v Templu.

Na fakt dobrou sklenku se bohužel veřejně dostat nedá (běžné vinárny a restaurace mají řekněme průměr/nadprůměr), maximálně koupit flašku ve vinotéce :-)