Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Přispívat nadaci?

Zdravím vespolek, jaký máte názor na nadace?
Přemýšlím o pravidelném dárcovství a vcelku mě zaujali Lékaři bez hranic a Dobrý anděl. Jedna funguje po celém světě, druhá u nás. Myslíte, že takováto pomoc má smysl? U anděla se mi líbí, že dárce vidí konkrétního člověka/rodinu kterým pomáhá, takže to by mělo být transparentní.
Co si o tom myslíte vy?

Nemohla by být ještě jedna kategorie? Něco jako různé nebo tak...

Řešení:

Dobrý anděl nic nesežere,úplně vše se rozděluje do konkrétních rodin a všechno je veřejné a transparentní.Ještě do toho přispívá i TV Nova,která to zaštiťuje i dělá zdarma propagaci.
A o LBH si myslím to co karel-nechci přispívat na nějaké mezinárodní spolky,které se pak samy rozhodnou,co budou podnikat.Třeba zachraňovat mladé černoušky,aby měli sílu vyrazit do Evropy.Výjimkou jsou třeba přírodní katastrofy,ale na ty se pak stejně dělají sbírky přímo.

už z princípu akákolvek nadácia zožerie väčšinu príspevkov na administratívu a vedenie samotnej nadácie a tým,ktorí by tie príspevky ozaj potrebovali sa obvykle dostanú len nepatrné zbytky toho,čo úplne nezožerie administratíva a tá to reálne dokáže obvykle zožrať bez akýchkolvek zbytkov.....

Dobrý anděl nic nesežere,úplně vše se rozděluje do konkrétních rodin a všechno je veřejné a transparentní.Ještě do toho přispívá i TV Nova,která to zaštiťuje i dělá zdarma propagaci.
A o LBH si myslím to co karel-nechci přispívat na nějaké mezinárodní spolky,které se pak samy rozhodnou,co budou podnikat.Třeba zachraňovat mladé černoušky,aby měli sílu vyrazit do Evropy.Výjimkou jsou třeba přírodní katastrofy,ale na ty se pak stejně dělají sbírky přímo.

Rozkradou to nebo dají "potřebným" cigánům. Jak byly před lety záplavy na severní moravě, vezli jsme plnou dodávku jídla a sociálních potřeb (hajzlák, vložky, mýdlo,...). Rozdávali jsme to osobně. Jakékoliv nadaci bych ani nepliv na xicht.

Chápu nedůvěru vůči nadacím, ale řekl bych, že ten Dobrý anděl funguje tak jak má. Ono, pokud bych měl v plánu posílat tisíce měsíčně, tak bych se o to zajímal víc, ale vzhledem k plánované výši mi přijde tento systém vhodný.
S tím uspořádáním vlastní sbírky, je to taky dobrý nápad, ale už je to příliš časově náročné.

Začíná to vypadat, že tady dělám reklamu Dobrému andělovi, takže pokud nějak porušuji pravidla, klidně to smázněte.
Za mě je to vyřešeno, škrtám si Lékaře bez hranic a asi pošlu něco tomu andělovi.