Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem existuje akord 0 2 7?

Ahoj, na wikipedi jsem nenašel akord podle patternu 0 2 7 nebo 0 5 7 nebo 0 5 10. . Existuje takový akord? Nebo je to součást jiného akordu s více notami, které jsem nedetekoval?
například sekvence nota (základ v stupnici 4):
FAC GDG DFA , FAC GDG DFA, FAC GDG ADG
(Fdur, ??, Dmol, FDur, ??,, Dmol, Fdur ,?? Dmol, Fdur, ??,ADG) - ty otazníky patří něčemu jinému, mozná to GDG je GDB Gdur)

Power akordy jdou samozřejmě zahrát i na piáno. Musím říct, že hraju na klávesy (včetně akordeonu) už víc jak 40 let, znám noty i akordy (dokážu si odvodit v podstatě libovolný akord - třeba C# 9/5-) - ale co to znamená "pattern 0 2 7", fakt netuším...

standardní zápis akordů : počet půltónů od první noty(která vždy je ta první 0). Proto dur je 0 4 7 a moll 0 3 7). Vše je to "modulo" 12, ale kanonická forma je, když jsou čísla nejnižší.
Ale to je normální, někdo umí hrát na kytyru a piano a nepotřebuje k tomu matematické a přesné zápisy, zatímco pokusy chápat hudby a akordy pomocí těcho přesných formulací jsou obvykle marné. Přitom prý nadání na matematiku a hudbu spolu souvisí