Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem přepis vozidla - postup

Ahoj, budu kupovat ojeté auto od soukromníka z Prahy a já jsem z Liberce. Četl jsem na netu jak probíhá přepis vozidla a nejsem si jist zda jsem to pochopil správně, tak prosím o kontrolu:

1. prodávající mi teď dělá novou TK a tak rovnou udělá evidenčku
2. prodávající udělá pro mě plnou moc abych mohl za něj převést auto na mě
3. prodávající ještě nezruší povinné ručení
4. zaplatím za auto a odjedu s ním - auto má stále platné pojištění a je napsáno na původního majitele
5. dostavím se na pojišťovnu a sjednám poviné ručení na mě - nebude to problém když běží současně i původní pojištění?
6. s velkým techničákem, plnou mocí, evidenčkou, kupní smlouvou a novou zelenou kartou se nejpozději 10. den dostavím na úřad kde provedu přepis a zaplatím 800 Kč
7. nahlásím převod původnímu majiteli a ten zruší pojistku, a je to hotové

Je to tak správně? Pokud ne, napište mi prosím správný postup. Díky

jj, ok, udělám to tak...

teď se trochu naštval prodávající, protože když jsem po něm chtěl poslat smlouvu o prodeji, tak mi poslal jednu A4 kde byl uveden on, já vozidlo a že jsem vozidlo viděl a vyzkoušel a to je vše. Tak jsem mu poslal vzorovou smlouvu z netu kterou jsem už použil při nákupu minulého vozidla + protokol o technickém stavu kde zaškrtne ano/ne podle toho zda je potřebná položka v pořádku...

Prý takovou smlouvu v životě neviděl a jako že jestli ho mám za podvodníka tak ať se podívám jinde...

Já teda jako nevím, ale přeci jen jde skoro o 200 000 Kč tak to chci mít pořádně...