Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem impregnovat boty před výletem nebo? vydrží to měsíc?

Když mám celokožené boty a impregnuju je bílým sprejem grangers (to by mě zajímalo, jestli je to vhodné na ty boty), tak by mě zajímalo jestli pro co nejlepší účinek impregnace na samotném výletu hraje roli:
-zda je impregnuji před výletem (1-až 3 dny)
- delší dobu před (např. 1 až 2 měsíce) "do zásoby"

To jsou nové boty? Něco značkového? Impregnace se zčásti naváže na povrch, ale samozřejmě není absolutně odolná otěru, tedy pokud budete chodit například ve vysoké trávě, časem se poškodí (setře) a bude potřeba ji obnovit. impregnovat do zásoby není nutné, jen je potřeba nechat prostředek na povrchu zavadnout (ale na to stačí přečíst si návod).