Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Banket - menu

Dobrý den,

Jsem student hotelové školy, chtěl bych se zeptat zda tu je někdo z oboru, kdy by mi mohl pomoct složit menu pro příležitost sta let oslavy od založení ČSR, tudíž za použití Českých a Slovenských jídel

Menu má obsahovat : Studený předkrm, polévku, teplý předkrm, hlavní chod, moučník, a nějaké pití (+ aperitiv, digestiv)

Moc děkuji za všechny rady

nejsem kuchař-číšník, ale napadá me:

hlavní chod škubánky nebo pečená kachna se zelím
předkrm salát z mrkve a řepy
předkrm rozpečený rohlík se sýrem
polévka kulajda, česneška, vývar s nudlemi, slepičí polévka
moučník vánoční cukroví

pití: digestiv frtťan rumu, aperitiv zelená, pak tam k hlavnímu chodu lahváč

Sorry, ale já myslim že ten "patok" o kterym mluvíš je co se týče český kultury dost významnej nápoj. Chápu, že pro mladší generace to tu hodnotu už moc nenese, ale byly doby, kdy se k nám prostě ten "pravej" rum nedostával a ti, kteří to měli rádi tu vynálezem tuzemáku udrželi to povědomí a kulturu pití rumu... Vzhledem k původu toho originálního je právě tuzemák důvodem, proč je dnes klasickej rum u nás tolik oblíbenej.

Babička vždycky říkala že není nad "pravej českej rum" a nebyla jediná.

Mimochodem to, že propaguješ tyhle regulace a nařízení EU který utlačujou a svym způsobem ničej naší kulturu je celkem podivuhodný. Nevim, proč by EU měla kecat do toho, jak se jmenují naše regionální produkty, který ani v zahraničí neseženeš... A není to jedinej případ.

Sorry ale tyhle lacine lih+voda+aroma "lihoviny" jsou patoky vsechny. Netusim o jakem povedomi a kulture piti rumu tu mluvis, tuzemaky a spol do sebe lamou prevazne lidi, co se chtej co nejlacineji ozrat.

A zadne EU tu nepropaguju, ale rikat tuzemaku rum je asi tak dobry, jako rikat kofole cocacola. Ale jo, bez si zahajlovat pred zrcadlo a pochval se, jaky jsi vlastenec. Hail tuzemak...

Stydel bych se to prezentovat na CZ/SK menu, jako digestif mnohem lepe poslouzi napr. Tatratea od bratru slovaku.